Tragom 1. izleta HPD Sisak (12.04.2015.)

HPD Sisak 12.travnja obilježava 32. godinu neprekidnog funkcioniranja i organiziranja izleta na Hrastovačku godinu.

Prvi izlet 1983 g. je organizirao Mijo Štrk, tadašnji predsjednik društva.

Izlet je organiziran svake godine s kraćim prekidima za vrijeme Domovinskog rata.

Okupljanje planinara je  12. travnja u 9 sati u selu Hrastovici. Do vrha gdje se nalazi planinarski dom ići će se po dogovoru.

Dom je opskrbljen pićem, ne i hranom, pa to ostaje na samim učesnicima. Biti će organizirana i prigodna muzika te dovoljan broj stolova i klupa.

Veselimo se vašem dolasku!!!

129939004 1976773075798235 8514046887337851574 n

Mokro, sunčano jutro na glavi uspavanog diva

Klek (1182 mnv) je prva izdvojena planina koja ubada s plavetnila obzora u oči na putu prema moru preko Gorskog Kotara. Lijepo se penjati kontinentalnom Hrvatskom, no nama koji smo odande, najprije upravo njegova kamena gromada, zamjećujući je iznenadno sa zmije autoceste, simbolizira nešto drugačije, potkuruje pohlepu za ‘pravim’, golim kamenom što ne hrušće pod nogama i ne drobi se, već pruža otpor i traži navlačenje do vrha cijelim tijelom, rukama.

Goletne rudine (9.2.2019.)

„Ispada kako Velebit poznajem bolje od lokalnih banijskih brda“, napisala je Petra, planinarka našeg društva. Mislila je na područje oko Hrastovice. A što bi tek rekli za područje Zrinske gore!