Sudnikov pohod

Domaćini su planinare dočekali kod muzeja u Samoboru i to čajem, žesticom i žemljama koje se posebno peku za taj pohod po posebnoj recepturi.

Nakon  pozdravnog govora, zahvale planinarima na tolikom odazivu i sađenja lipe povodom 90 godina PD Japetić krenulo se prema Velikom Dolu. Hodalo se od 2 i pol sata na dalje, a gore nas je čekao grah, kobasice, Portugizec i gitara pa je pala pjesma a i ples. Ove godine nije bilo harmonike kao lani jer su harmonikaši otišli na Oštrc. Dom je zatvoren jer ga preuređuju pa se sve odvijalo ispred doma. Vrijeme je bilo prekrasno pa nam nije dom bio ni potreban. Vratili smo se istom stazom, jedna grupa je otišla pojesti kremšnite, a moje društvo je odmaralo noge u parku kraj muzeja i upijalo zadnje zrake sunca. Obogaćeni novim dojmovima krenuli smo kući.

Renata Belec

lipa1

11. Zimski planinarski pohod od Sesveta do Lipe

Na 11. Zimskom planinarskom pohodu Sesvete – planinarski dom Lipa sudjelovalo je 27 planinara HPD Sisak. Izvještaj je napravio vodič planinarskog pohoda Vladimir Beštak koji je u prilogu, a slike se mogu pogledati na albumu korisnika HPD Lipa – Sesvete..

33 žene na Hrastovici

4.ožujak, topao i sunčan dan, temperatura do 20oC. 33 razdragane žene iz HPD Siska i HPD Zrina kao i ljubiteljice prirode te profesionalni fotograf krenuli su na 1. pohod Žene u planini povodom 35.godišnjice Društva i Međunarodnog Dana žena.