HPD Sisak obilježio 30 godina neprekidnog rada

U Monografiji riječju i slikom zabilježeni su svi važniji događaji vezani uz početke planinarenja prije i nakon 1982. godine. Zamišljena je kao zajedničko djelo bivših i sadašnjih članova koji su svojim aktivnostima doprinijeli tome da Društvo zadrži kontinuitet rada.

Nakon predstavljanja monografije nismo štedili glas i noge. U veselom ritmu smjenjivali su se pjesma, ples, tombola… trideset nam je godina tek, najbolje tek dolazi!

Gacka (24.3.2019.)

67 planinara HPD Sisak, uživala su u krasnom sunčanom danu uz rijeku Gacku. Ruta je bila od Otočca (Konzum – Ulica Lj. Gaja do same rijeke) pa do Čovića, gdje su nas čekali autobusi.

Krupa 1

Kanjon Krupe (1.9.2019.)

Rijeka Krupa je jedan od bisera kojeg treba posjetiti. Nalazi na južnim obroncima Velebita i najveća je pritoka rijeke Zrmanje. Bistra je to i hladna planinska rijeka, a krasi ju 19 slapova. Kod izvora rijeke se nalazi istoimeni lijepi manastir iz 131. godine. Ovaj izlet je namijenjen svim planinarima, a posebno i početnicima.