Noćni uspon na Hrastovicu u organizaciji HPD Zrin iz Petrinje

Od toga 11 planinara iz HPD Zrin i 11 planinara i dva psa iz HPD Sisak. Uspon je započeo oko 19 sati pravcem: Hrastovica-Sveti Duh-Jendek-Planinarski dom „Matija Filjak“ na Hrastovičkoj gori. Dužina staze je iznosila je oko 4 km za što nam je bilo potrebno oko jedan sat i 30 minuta hoda obzirom da je uspon noćni i da je trebalo prtiti put kroz 30 do 50 cm novog snijega. Posebna zahvala Marijanu Čaraparu i Milošu Bjelajcu iz HPD Zrin koji cu cijelo vrijeme bili na čelu kolone probijajući put kroz nanose snijega. Po dolasku na odredište započelo je  druženje uz planinarski čaj, vino, rakiju, pivo, kobasice i kolače te razmjena iskustava iskusnijih planinara sa intencijom edukacije mlađih i manje iskusnih. Dio planinara iz HPD Zrin otišao je i do vidikovca dok su ostali nastavili druženje uz prezentaciju pohoda HPD Zrin tijekom ove godine. Oko 23 sata 8 sisačkih planinara krenulo je istom stazom natrag u Hrastovicu dok su ostali odlučili prenoćiti u domu. Negdje oko ponoći stigli smo do odredišta, crkve Svetog Bartola u Hrastovici, gdje su bili parkirani naši automobili i zaputili se prema Sisku.

Mount Kilimanjaro, 5895 m

Dvadeset članova ekspedicije na Kilimanjaro iz 11 planinarskih društava diljem Hrvatske, u organizaciji VG Horizont, jednog je srpanjskog poslijepodneva poletjelo iz Zagreba koji je zakuhao na 35°C.

Crikveničko vinodolskim stazama

Snijeg nas je zarobio. Gojzerice već žude za običnim kamenjarom, a srce i duša vapi za suncem. Idemo na more. Staze crikveničko-vinodolskog kraja već samim nazivima predstavljaju izazov: Staza valova, Staza krša i kuša, Staza litica, Zelena staza, Nebeska staza, Staza Rimljana, Staza degenije.