Vlašić, BiH (20.-23.4.2019.)

Dvanaest planinara HPD-a Sisak obišlo je dostupna mjesta na Vlašiću: Golicu, vidikovac i kapelicu Marije Snježne, pl.dom na Devečanima (1763m), vrh Paljenik (1943m) i vrh Pavo (samo Jasminka). Neopisivo. Boravili smo u novom pl.domu Grof Erik Brandis, PD “Paklarske stijene”. Uživali. Zanimljiv je bio posjet Visokom i Bosanskoj dolini piramida. Uz vodstvo mladog Almina obišli smo podzemni labirint Ravne, park u kojem nema stresa i na kraju piramidu Sunca. Tog dana bili smo među 500 posjetitelja iz cijelog svijeta.

Tekst: Vlasta Žarković

Foto: Edita Ciglenečki

Podijeli ovaj post:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Slične novosti

IMG-20200821-WA0010
Obavijesti

Obavijest za planinare

Zbog sanitarnih uvjeta do daljnjega odgađamo sastanke u našim prostorijama. Uvjeti nisu zdravstveno sigurni i primjereni boravku osoba. U potrazi smo za privremenim rješenjem u vidu prostora za održavanje sastanaka te ćemo Vas na vrijeme obavijestiti.

CIJELI ČLANAK »
Image07
Obavijesti

Ne boš ti mene otpihal

Već sam gotovo naučila slovenski. Danima pratim hribi net. Prognoza za Snežnik mijenja se uglavnom na gore. Krećemo na proljetni izlet. Kiša nas prati od Siska, kroz Gorski kotar pojačava se (tamo uvijek pada tješim se).

CIJELI ČLANAK »