Vlašić, BiH (20.-23.4.2019.)

Dvanaest planinara HPD-a Sisak obišlo je dostupna mjesta na Vlašiću: Golicu, vidikovac i kapelicu Marije Snježne, pl.dom na Devečanima (1763m), vrh Paljenik (1943m) i vrh Pavo (samo Jasminka). Neopisivo. Boravili smo u novom pl.domu Grof Erik Brandis, PD “Paklarske stijene”. Uživali. Zanimljiv je bio posjet Visokom i Bosanskoj dolini piramida. Uz vodstvo mladog Almina obišli smo podzemni labirint Ravne, park u kojem nema stresa i na kraju piramidu Sunca. Tog dana bili smo među 500 posjetitelja iz cijelog svijeta.

Tekst: Vlasta Žarković

Foto: Edita Ciglenečki

2019 04 07 TPI 11

Tragom 1. izleta HPD Sisak (7.4.2019)

Iako je kiša odlučila smočiti dan, planinari PD Djed, HPD Zrin, HPD Petrinja, članovi HGSS stanice Novska i oni koji će planinari tek postati, još su jednom uveličali tradicionalni pohod HPD Sisak na Hrastovičku goru.

2.POHOD ŽENE U PLANINI

(povodom međunarodnog Dana žena)

Doživite Hrastovičku goru pod snijegom

Nedjelja 4.3.2018. oblačno, bez vjetra ali osjetno toplije sa puno snijega i vesela ekipa Vesna Marica Senka Anica, Ljilja Dragana Branka Valentina Vlasta ………… Žene iz HPD Siska i iz HPD Zrina Petrinje.