Plovidba brodom “Juran i Sofija” (30.05.2015.)

30.05. 2015. organiziramo izlet brodom od Siska do Kratečka. Plovidbom rijekama Kupom i Savom iz drugačije perspektive upoznajte mjesta našeg kraja.

Plan izleta

Polazak iz Siska u 8 sati. Brod će biti postavljen kod „Malog Kaptola“. Plovimo Kupom do ušća u Savu, te dalje Savom do skelskog prijelaza na ulazu u selo Kratečko. Vožnja traje oko 2 sata . Nakon silaska s broda pješačimo nasipom 2 km do ulaza u europsko selo roda Čigoć. To je mjesto odmora za ljubitelje prirode i užitak za posjetitelje koji traže mir, prostor i atmosferu davno minulog vremena. Na ulazu u Čigoć silazimo s nasipa i nastavljamo cestom do etnografske zbirke obitelji Sučić, koja je nastala čuvanjem obiteljskih tradicijskih predmeta, a u posljednjih trideset godina nadopunjavana je otkupima i darovnicama. Zbirka je upisana na listu kulturnih dobara Republike Hrvatske.

U 12 sati dolazimo na dogovoreni ručak u tradicionalnu drvenu kuću „Tradicije – Čigoć“ obitelji Barić. Tu se zadržavamo oko 2 sata. U 14 sati krećemo prema našem brodu. Polazak broda prema Sisku je u 15,30 sati.

Dolazak u Sisak oko 18 sati.

Cijena plovidbe 60,00 kn na bazi 50 osoba

Uplata na sastanku društva 20.05.

Oprema : Obuća prikladna za hodanje po travnatom nasipu, te zaštita od sunca i vjetra.

U slučaju najave ružnog vremena izlet će biti otkazan.

Izlet organizira Ekološka sekcija HPD –Sisak

Za dodatne informacije obratite se

Marić Ivanki tel 044 549424         mob. 0917680339

Šprajc Vesni tel o44 535 529       mob. 0995930448

Napomena: Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na istom, da izletu pristupa na osobnu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Vodič ima pravo izmjene programa izleta obziromna objektivne okolnosti na terenu.

IMG-20201104-WA0000

Moslavina u srcu – 31.10. 2020.

Posljednji dan listopada četvero planinara provelo je na obližnjoj Moslavačkoj gori. Prošli smo stazu Podgarić – Garić grad – Humka – vidikovac Vis. Nakon uspona asfaltiranim putom, susretom s ponekim planinarom, došli smo do Rokova izvora te nastavili prema vrhu.