Tragom prvoga izleta (5.4.2020.)

Tako smo i ove godne u našem Planu izleta najavili aktivnost Tragom prvoga izleta HPD-a Sisak za 5. travnja. Posebno smo se veselili realizaciji suradnje s našim sugrađanima iz Udruge slijepih osoba i s nestrpljenjem očekivali taj dan.

No, COVID 19 nas je u tome zaustavio.

Da se ne ponovi ratno doba, ipak smo uspjeli održati tradiciju. Naš član Slavko Didović, u ime svih nas pohodio je Hrastovicu na ovaj divni proljetni dan. Slavko, zaslužio si naš posebni pečat!

Tekst: Vesna Rogulja Mart

Fotografije: Slavko Didović

cjajnik 07

Cjajnik-Košutnikov Turm; Spodnji plot-Zelenica (SLO), 24. – 25.8.2019.

Cjajnik (Lärchenturm) je jedan zub, odnosno kuk, koji je odvojen od glavnog grebena Košute, a visok je 200 – 300 m zavisno s koje se strane gleda. Ferata Spodnji plot se nalazi u blizini planinarskog doma Zelenica u Karavankama. Ta ferata je ocijenjena najvećom ocjenom težine u Sloveniji, ocjenom E. Radi se o dvije najzahtjevnije ferate u slovenskim Alpama za čije je savladavanje potrebna penjačka vještina i iskustvo boravka u visokom gorju.