Najava predavanja: Sedam vrhova Stipe Božića (14.6.2018.)

Stipe Božić jedan je od najuspješnijih hrvatskih i svjetskih alpinista, pisac, fotograf, filmski snimatelj i redatelj. Popeo se na tri najviša vrha na svijetu, a stajao je i na najvišim vrhovima svih sedam kontinenata. S jednom je međunarodnom ekspedicijom na skijama stigao i na Sjeverni pol. Na svojim je putovanjima snimio mnoštvo uspješnih fotografija i izlagao na zajedničkim i samostalnim izložbama. Autor je mnogobrojnih novinskih članaka, feljtona, kalendara te knjiga Put na vrh svijeta, Sedam vrhova i K2 trijumf i tragedija. Profesionalnom je kamerom snimio na kilometre filmskog i videomaterijala u najnepoznatijim dijelovima svijeta te režirao više od 100 dokumentarnih filmova i sudjelovao na mnogim međunarodnim filmskim festivalima. Sve je navedeno najbolja pozivnica da dođete u Knjižnicu na druženje s ovim iznimnim čovjekom.

pozivnica - stipe božić

OMISKA DINARA 2013 007-002

Omiška Dinara

20. i 21. travnja 2013. velika grupa sisačkih i petrinjskih planinara obišla je Omišku Dinaru i njen najviši vrh Kulu. Do detaljnijeg izvješća neka vam priložene fotografije dočaraju dio ugođaja.

zdravlje

PLANINARENJE I ZDRAVLJE

Saznajte više  o povezanosti planinarenja i zdravlja. Planinarenje podiže kondiciju, snagu, izdržljivost, poboljšava cirkulaciju i ubrzava gubitak kilograma. Hodanje i penjanje planinama jača i zateže mišiće cijelog tijela, posebno nogu i poboljšava pokretljivost i elastičnost zglobova.

Krupa 1

Kanjon Krupe (1.9.2019.)

Rijeka Krupa je jedan od bisera kojeg treba posjetiti. Nalazi na južnim obroncima Velebita i najveća je pritoka rijeke Zrmanje. Bistra je to i hladna planinska rijeka, a krasi ju 19 slapova. Kod izvora rijeke se nalazi istoimeni lijepi manastir iz 131. godine. Ovaj izlet je namijenjen svim planinarima, a posebno i početnicima.