Visokogorsko planinarenje – sastanak (12.2.2020.)

Pozivamo visokogorce i planinare zainteresirane za visokogorstvo da dođu na sastanak Društva 12.2.2020.

Komna (SLO) (25/26.3.2017.)

Grupica školaraca odlučila je “markirati” školski izlet na Papučke jaglace, pa se umjesto toga odmetnula s Đinom u Alpe i tamo odradila “jaglačke papuke”. A evo kako je to izgledalo…

kosuta7

Košuta, Slovenija (08. i 09. 03.2014.)

Košuta spada u masiv Karavanki. Nalazi se na samoj granici Slovenije i Austrije. Greben Košute je dugačak više od 20 km. Slovenska strana je blaga i travnata dok je austrijska potpuno strma i kamenita. Sa Košute se pružaju prekrasni vidici na Julijske Alpe (Triglav, Škrlatica, Špik, Razor) i Kamniške Alpe (Grintovec, Kočne ) Vrhovi so oko 2000 metara. Košutnikov turn (2133m) je najviši vrh Košute. Vrh je idealan izbor za zimske dane kada je posvuda u Alpama velika opasnost od lavina.