Omiška Dinara (20 i 21. 04. 2013.)

PLAN IZLETA

POLAZAK  autobusom sa parkirališta ispred ispred željezničkog kolodora u 5.00 sati

RELACIJA  Sisak- Glina-Plitvice-Gornja Ploča Split -Tugare

Subota 20. travnja

U subotu 20. svibnja okupljanje ispred željezničkog kolodvora polazak u 5 sati. Vozimo se preko Gline, Plitvica, da Splita. Po dolasku u Split nastavljamo do Tugara, mjesta u zaleđu Poljičke planine, poznato po uzgoju trešanja. U Tugare bi stigli oko 13 h. Odmah krećemo na lagani uspon do grebena Poljičke planine gdje ručamo s pogledom na more i otoke. U 14 h nastavljamo preko Jesenica i Duća , penjemo se uz crkvicu Gospe od sniga natrag na sjevernu stranu planine odakle puca pogled na Omišku Dinaru. Dalje se spuštamo preko zaselka Naklice i kroz Mali kanjon do Omiša (oko 18-19 h)  gdje nas čeka autobus i vozi u Nemire  (2-3 km) na spavanje u dvokrevetnim i četverokrevetnim  sobama.

Nedjelja, 21. travnja

Autobusom u 7 sati vozimo se u Omiš do mjesta  Planovo odakle se uspinjemo strmom stazom do Fortice (stara utvrda iznad Omiša) odakle se pružaju vidici na sam grad i otoke. Nakon kraćeg zadržavanja nastavljamo sjevernom stranom planine preko raskršća iznad Visećgrada, pa prijevojem Ogledališće spuštamo se do Čečuka. Kod Izvora, planinarsko sklonište PD Imber, načiniti ćemo pauzu za okrjepu i druženje s planinarima.

Penjemo se na Kulu – najviši vrh Omiške Dinare odakle se pružaju vidici na Brač i kanjon Cetine. Vraćamo se na Izvor odakle silazimo do sela Podašpilje i asfaltnom cestom do Cetine (Kaštil Slanica) gdje nas čeka nekoliko brodica za prijevoz do Omiša.

Polazak za Sisak planiran je oko 17 sati.

POVRATAK u Sisak oko 23 h

SMJEŠTAJ u apartmanima

OPREMA proljetna, črste planinarske cipele, zaštita od sunca i vjetra ( rezervna odjeća), hrana iz ruksaka

Prvi i drugi dan ponijeti vode ( prvi dan 5-6 i drugi dan 6-7 sati hodanja)

Informacije o izletu i prijava uz uplatu srijedom na sastanku u Društvu ili voditelju.

Odredište: Omiška Dinara
Datum izleta: 20 i 21.04.2013.
Mjesto okupljanja: željeznički kolodvor u Sisku
Polazak: 05:00
Povratak: 23:00
Oprema i dokumenti: proljetna, črste planinarske cipele, zaštita od sunca i vjetra ( rezervna odjeća), hrana iz ruksaka
Težina staze: srednje

Okvirno vrijeme hodanja:

vidi plan
Način prijevoza: autobus
Vodič, informacije i prijave:  Vlasta Kolar, telefon kuća: 530 -016, posao: 522-655, mobtel: 091 886 19 17

Napomena: Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na istom, da izletu pristupa na osobnu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Vodič ima pravo izmjene programa izleta obziromna objektivne okolnosti na terenu.

20171007 081825

Šugarska duliba

Početkom listopada nas četvero planinara uputilo se prema Šugarskoj dulibi na južnom Velebitu. Inicijativu su dali Ruža i Ivan, znajući da je planinarsko sklonište obnovljeno, pa da vidimo!

Viševica (12.9.2020.)

12.9. sedmoro planinara našeg društva odlučilo je za izlet izabrati Viševicu u Gorskom kotaru. Vrh se nalazi na visini 1428 m. Za uspon smo izabrali stazu od Liča odnosno Svetišta MB Snježne.