Petrova gora (28.04.2013)

Opis ture: Krećemo od Lovačkog doma Muljava nakon kave (10-10,30), na Rimski put kojim dolazimo na Veliki Petrovac gdje se nalazi spomen-muzej Petrova gora. Sa Velikog Petrovca  krećemo prema Kraljevu grobu, mjestu na kojem je prema narodnoj predaji pokopan posljednji kralj hrvatske krvi, Petar Svačić. Naime, u borbi s Mađarima na području Gvozda, današnje Petrove gore, 1097. godine kralj Petar Svačić  bio je teško ranjen, a od zadobivenih rana ubrzo je i umro. Hrvatske šume su na tom mjestu podigle spomen ploču. Od Kraljeva groba idemo na Mali Petrovac, pa se vraćamo na Veliki Petrovac i Rimski put do Muljave, kako bi izbjegli spust preko Malog Velebita. Naime s obzirom na godišnje doba i snijeg ili blato,  spust preko Malog Velebita bio bi prezahtjevan (s obzirom na strminu).

Lovački dom je otvoren, pa planinari imaju mogućnost hrane u Domu ili iz ruksaka.

Odredište:  Petrova gora – Zelena staza
Datum izleta:  28.04.2013.
Mjesto okupljanja:  Željeznički kolodvor u Sisku
Polazak:  08:00
Povratak:  prema dogovoru
Oprema i dokumenti:  standardna planinarska oprema, ovisno o vremenu,  planinarska i osobna iskaznica.
Težina staze:  lagano

Okvirno vrijeme hodanja (u satima):

do 4 sata
Način prijevoza:  autobus
Vodič, informacije i prijave:   Ivanka Marić 091 768 0339, Renata Belec 098 685 891

Napomena: Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na istom, da izletu pristupa na osobnu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Vodič ima pravo izmjene programa izleta obziromna objektivne okolnosti na terenu.

IMG-0ca37df9f74eaaefaafe51ce049a6407-V

Kum (SLO), 1220 mnv

Dragi planinari,
biti u karanteni ne znači biti udaljen od planina. Stoga vas želim potaknuti da podijelite svoje prošlogodišnje uspone koje niste objavili na stranicama društva. Možda će neki vaš uspon biti nadahnuće drugima da ga ostvare ponovno ili prvi put ili da ga uvrstimo u plan društva za 2021.

83224150 10216635150051060 6791075668504346624 o

Izlet na Moslavačku goru – kamene kugle (18.1.2020.)

Kružna staza: Rudin jarak – Mjesec – KAMENE KUGLE – Pešut – Šamarica podno Jelengrada – Jelengrad

Za kretanje u prirodi vrijedi ” nema lošeg vremena samo loše odjeće, opreme”…
“Žalosna” zima bez snijega ali ne bez niske temperature, povremene “rosuljice”, blage poledice, magla… hladnoća se uvlačila u tijelo.