Tragom 1. izleta HPD Sisak

Grmovi jaglaca zažutili zelene obronke. Gazimo meku proljetnu travu. Kod planinarskog doma Matija Filjak okupile su se sve grupe. Članice pjevačkog sastava „Goranke“ folkornog ansambla „I.G.Kovačić“ pjesmom nam govore… Kristalni glasovi goranovki odzvanjaju hrastovačkim šumama i padinama, dodirnu nježne pupoljke tek probuđenog drijenka. Sunce nas omamilo i zaneseni pridružujemo se goranovkama. Lijepo druženje planinarskih društava MIV  iz Varaždina, Sljeme iz Zagreba, Strilež iz Crikvenice, Zrin iz Petrinje završilo je oko 17 sati, uz uvijek ponavljano „Sresti ćemo se opet“….

Na vrhovima Srednjeg Velebita

Troje planinara boravilo je 07.09.i 08.09. na vrhovima oko Baških Oštarija. Bilo nam je zaista lijepo. Kući smo se vratili puni utisaka, bogatiji za još jedan prekrasan boravak u planini.