Tragom 1. izleta HPD Sisak

Grmovi jaglaca zažutili zelene obronke. Gazimo meku proljetnu travu. Kod planinarskog doma Matija Filjak okupile su se sve grupe. Članice pjevačkog sastava „Goranke“ folkornog ansambla „I.G.Kovačić“ pjesmom nam govore… Kristalni glasovi goranovki odzvanjaju hrastovačkim šumama i padinama, dodirnu nježne pupoljke tek probuđenog drijenka. Sunce nas omamilo i zaneseni pridružujemo se goranovkama. Lijepo druženje planinarskih društava MIV  iz Varaždina, Sljeme iz Zagreba, Strilež iz Crikvenice, Zrin iz Petrinje završilo je oko 17 sati, uz uvijek ponavljano „Sresti ćemo se opet“….

VRANICA 104 - Janko

Vranica (BiH)

Četiri planinara HPD Sisak ovog vikenda priključilo se grupi iz Zagreba pod vodstvom Željka Novaka na izlet na planinu Vranicu(BiH) koja je smještena između gradova Uskoplja na zapadu i Fojnice na istoku.