Prezentacija Mount Kilimanjaro, Tanzanija (20.12.2017.)

Pozivaju se svi članovi Društva i svi zainteresirani sugrađani da prisustvuju prezentaciji “Mount Kilimanjaro” koje će održati Edita Ciglenečki, povodom uspješnog uspona na najviši vrh Afrike.

Vrijeme predavanja: 20. 12. 2017. u 19:15
Mjesto: prostorije Društva.

Izvor Kupe

Izvor Kupe (12.5.2018.)

Izvor Kupe zbog ljepote i divljine prirode na posjetitelja ostavlja snažan dojam koji se dugo pamti. Sam izvor nalazi se unutar granica Nacionalnoga parka Risnjak i stiješnjen je ispod stotinu metara visokih vertikalnih stijena. Ima izgled malog ovalnog jezerca dužine 200-ak metara i širine oko 50 metara. Jezerce je ispunjeno mirnom i bistrom vodom zelenkaste boje, a leži na 321 metara nadmorske visine.

SIŠČANI I PETRINJCI U EKO AKCIJI

U subotu 26. travnja 2014. godine, grupa sisačkih planinara pridružila se planinarima HPD ZRIN-a u čišćenju i uređivanju planinarske staze od Tješnjaka prema Klinac gradu, od Tješnjaka do Oblaković verela i čišćenju otpada bačenog uz cestu prema Zelenoj dolini ( 15 planinara).