Na nemarkiranim stazama južnog dijela Ličke Plješivice

Naš vodič Geza dobro je proučio kartu, pa smo se i bez markacija  kretali bez imalo poteškoća.

Elektronička staza počinje u Gubavčevu polju dvadeset km od Gračaca. Automobil smo ostavili u blizini sela Manojlovića ,gdje započinje uspon kroz šumu.

Na Pustom polju nalazi se izvor vode a staza jednim krakom nastavlja prema Orozovcu (1399m ), te produžuje na Lisac (1355m), a drugim krakom direktno na Lisac.Predio kojim smo se kretali je predivan.Veliko je zadovoljstvo  slobodno hodali stazama koje sami odabrate. Samo na malom djelu prolazili smo rijetkom šumom a najvećim djelom hrptom po otvorenim travnatim terenima sa širokim pogledima. Livade su pune cvijeća svih boja . Najviše su me oduševili kranjski ljiljani i prekrasne perunike.Na cijeloj stazi pratio nas je miris majčine dušici i vrijeska. Za uspon na Orozovac bilo na je potrebno oko 3 sata. Sa vrha se pružaju divni  pogledi prema dolini rijeke Une, Bosanskim planinama, vrhu Poštak, te Južnom Velebitu. Za povrat smo izabrali stazu kanjonom . Prespavali smo u šatorima na Gubavčevom polju.

16.06. uputili smo se preko Bruvna i Podurljaja na Urljaj. Staza nije markirana ali naš  vodič ponovno nije imao problema sa snalaženjem. Kao i prethodni dan dočekale su nas rascvjetale livade sa prekrasnim vidicima i rijetke šume. Do vrha nam je bilo  potrebno oko 2 sata i toliko  za povratak.  Sa vrha su lijepi pogledi na Kremen, Crnopac ,Velebit i Bosanske planine.

Ispod planine Urljaj  izvire rijeka Otuča. Na putu prema kući zaključili smo da se u ovaj kraj moramo vratiti što prije. Krenite i vi.

Vesna Begić ,Damir Vlahov, Vesna Šprajc.

Na vrhovima iznad Grobničkog polja

17.10. ove god. četvoro planinara našeg društva odabralo je za svoj izlet Kamenjak i Veli Pliš. Vrijeme je bilo idealno za boravak u prirodi a krajolik koji smo obilazili obučen u romantične jesenske boje prekrasan.

Hodanjem do zdravlja

U provedbi Zdravstvenog odgoja kroz sate razrednika predviđeno je promoviranje aktivnosti hodanjem do zdravlja. Gimnazijalci su 30. rujna u galeriji škole sudjelovali na predstavljanju planinarenja kao jednog vida zdravstvene aktivnosti.

Na vrhovima Srednjeg Velebita

Troje planinara boravilo je 07.09.i 08.09. na vrhovima oko Baških Oštarija. Bilo nam je zaista lijepo. Kući smo se vratili puni utisaka, bogatiji za još jedan prekrasan boravak u planini.