Upiši se u planinarsku školu!

Rok za prijavu je 11. ožujka 2020.  Javi se što prije jer je broj mjesta ograničen 🙂

Obrazac za prijavu u planinarsku školu možeš ispisati na računalu te ga ispunjenog donijeti na sastanak. Preuzmi prijavnicu ovdje.

Opće informacije

Opća planinarska škola se sastoji od teorijskog i praktičnog dijela, odnosno predavanja te izleta i vježbi, prema Pravilniku o općoj planinarskoj školi u Hrvatskom planinarskom savezu. Školu će provesti iskusni planinari HPD Siska i HGSS-a uz gostujuće predavače, istaknute planinare iz Hrvatske.

Planinarska škola polaznicima omogućuje stjecanje općih znanja i vještina iz područja planinarstva kao osnovu za siguran i svrsishodan boravak u planinama te djelovanje unutar planinarske udruge, u skladu sa željama pojedinaca i sredine u kojoj djeluje.

Broj polaznika je ograničen zbog kompleksnosti izvođenja planinarske školi na 35 polaznika. Redovna cijena Opće planinarske škole iznosi 300 kn dok je cijena za školarce i studente 250 kn. Polaznici opće planinarske škole mogu isključivo biti članovi planinarskih udruga s plaćenom članarinom za tekuću godinu, te s navršenih 15 godina. Osobe mlađe od 18 godina školu mogu upisati isključivo uz pismeni pristanak roditelja ili staratelja.

Za učlanjenje u HPD Sisak potrebna vam je 1 fotografija te ispunjena prijavnica za članstvo, a učlaniti se možete i prilikom upisa u školu. Troškovi učlanjenja su 100 kn za odrasle zaposlene osobe, 50 kn za umirovljenike, nezaposlene, studente i učenike, 200 kn za obiteljsku članarinu – roditelje s djecom studentima, školske i predškolske dobi) te 10 kn članska iskaznica.

U cijenu škole su uključeni: materijalni troškovi organizacije škole, literatura, zamka i majica. U cijenu nisu uračunati troškovi izleta, prijevoza (dijeli se na broj učesnika), spavanja u domovima i hrane. Ukoliko pojedinac želi prekinuti školovanje iz određenog razloga nakon početka, HPD Sisak nije dužan vratiti novac za školovanje i članarinu u HPS-u.

Popis obavezne planinarske opreme za polaznike škole:

– Visoke planinarske cipele – gojzerice
– Veći planinarski ruksak (> 40 L)
– Mala prva pomoć
– Čeona svjetiljka

Aktivnost

1. predavanje

25.3.

Otvaranje škole

Povijest planinarenja i organizacija HPS

1. teren

28./29.3.

Otok Krk

2. predavanje

1.4.

Oprema, markacije, putevi i objekti

2. teren

Osnove speleologije

6. teren

16.5.

Golica ili Viševnik (SLO)

7. predavanje

20.5.

Prva pomoć u planini i HGSS

7. teren

23.5.

HRASTOVICA – članovi OT Sisak

8. ispit

Ispit

8. teren

6./7.6.

Dinara

im02

Grintovec (13/14.08.2016.)

Kamniško-Savinjske Alpe ime duguju gradiću Kamniku koji se nalazi u njihovom južnom podnožju te rijeci Savinji kojom su omeđene sa sjeverne strane. Gotovo pravilno, protežu se u smjeru istok-zapad s vrhovima iznad 2000 m.n.v. – Ojstrica, Planjava, Brana, Turska gora, Skuta, Grintovec, Jezerska i Kokrška Kočna.

Cilj našeg uspona je njihov najviši vrh – vrh Grintovec (2558 m.n.v.).