2. predavanje: Planinarska etika i zaštita prirode

Polaznike je upoznala s osnovnim načelima ponašanja planinara u prirodi koji su ujedno povezani i sa zaštitom prirode. Naglasak je stavljen na važnost poznavanja endemskih vrsta naše flore i faune, na opasnosti koje su moguće za vrijeme boravaka u prirodi i kako se u zadanim situacijama ponašati. Predavanje je začinjeno nizom fotografija nastalih na planinama Lijepe naše kojima je prezentirano bogatstvo i raznolikost vrsta s napomenama o njihovoj ljekovitosti ili stupnju otrovnosti.

Polaznici su bili više nego zadovoljni te dodatno motivirani za odlazak na prvi izlet na Papuk.

Tekst: Vesna Rogulja Mart

Fotografije: Slobodan Grabovica

LOGARSKA DOLINA 2013 068 - kopija

LOGARSKA DOLINA, KAMNIŠKO SAVINJSKE ALPE

U godišnjem planu našeg društva obavezno ljeti imamo slovenske Alpe. Ovog vikenda 20. i 21. srpnja, nas 30 krenulo je u Logarsku dolinu. Podijeljeni u dvije skupine: mlađi i „malo stariji“, očekivano smo se posložili već kod uspona uz Rinku.

naslovna

Moslavačka gora (2.2.2019.)

Dana 2.2.2019. okupilo se 35 planinara na Moslavačkoj gori. Dan je bio idealan za hodanje. Krenuli smo od Podgarića prema Humki gdje smo napravili malu pauzu. Zatim krenuli prema Beloj crkvi pa preko Visa do Garič grada.