2. predavanje: Planinarska etika i zaštita prirode

Polaznike je upoznala s osnovnim načelima ponašanja planinara u prirodi koji su ujedno povezani i sa zaštitom prirode. Naglasak je stavljen na važnost poznavanja endemskih vrsta naše flore i faune, na opasnosti koje su moguće za vrijeme boravaka u prirodi i kako se u zadanim situacijama ponašati. Predavanje je začinjeno nizom fotografija nastalih na planinama Lijepe naše kojima je prezentirano bogatstvo i raznolikost vrsta s napomenama o njihovoj ljekovitosti ili stupnju otrovnosti.

Polaznici su bili više nego zadovoljni te dodatno motivirani za odlazak na prvi izlet na Papuk.

Tekst: Vesna Rogulja Mart

Fotografije: Slobodan Grabovica


Podijeli ovaj post:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Slične novosti

Image21
Obavijesti

SISAČKI PLANINARI U NP VELIKA PAKLENICA, 14. i 15.06.2014.

Sisački  planinari su 14./15. lipnja 2014.g. boravili u NP Velika Paklenica. Ni „sitna“ kiša u subotu 14. lipnja nije omela marljive hodače i zaljubljenike u prirodu da  se u 6:00 sati 14. lipnja „stave“ u sigurne ruke našega vozača Iveka i upute u jedan od najljepših predjela južnog Velebita – Veliku Paklenicu.

CIJELI ČLANAK »