2. predavanje: Planinarska etika i zaštita prirode

Polaznike je upoznala s osnovnim načelima ponašanja planinara u prirodi koji su ujedno povezani i sa zaštitom prirode. Naglasak je stavljen na važnost poznavanja endemskih vrsta naše flore i faune, na opasnosti koje su moguće za vrijeme boravaka u prirodi i kako se u zadanim situacijama ponašati. Predavanje je začinjeno nizom fotografija nastalih na planinama Lijepe naše kojima je prezentirano bogatstvo i raznolikost vrsta s napomenama o njihovoj ljekovitosti ili stupnju otrovnosti.

Polaznici su bili više nego zadovoljni te dodatno motivirani za odlazak na prvi izlet na Papuk.

Tekst: Vesna Rogulja Mart

Fotografije: Slobodan Grabovica

KUM 09

KUM (01.08.2015.)

Iako je sezona godišnjih odmora već tijeku, grupa naših planinara okupila se i krenula u posjet susjednoj Sloveniji. Njihov cilj je bilo Zasavsko gorje i vrh Kum (1220m).

7-DSC08333

Bunić – Mrsinj Grad

U subotu 18.05 trinaest planinara HPD Sisak i dvoje planinara HPD Zrin iz Petrinje posjetilo je Liku .Prohodali smo stazu od Bunića do Korenice u dužini od oko 18 km. Na stazi smo proveli oko 8 sati (od toga 2 sata smo odmarali).