Obiteljski izlet na Omanovac

29.9.2019. izuzetan jesenski dan s temperaturom do 26°, Omanovac (652m) Psunj, uživalo 47 planinara i prijatelja prirode iz Siska i Petrinje. Hodanja, šetanja, sunčanja, igranja, ali i edukacije iz penjanja po umjetnoj stijeni i prve pomoći… za svakoga je bilo izbora. Edukaciju su održali članovi GSS-a iz Pakraca i Požege na čemu im se zahvaljujemo. Trinaestero djece u dobi od 5-15 godina s velikim interesom pratilo je kratka predavanja, ali i aktivno sudjelovalo u izvedbi istih. S lica im se iščitavalo zadovoljstvo, a iz riječi genijalno, nastavit ću i dalje. Sreću i veselje su iskazivali jednom riječju BANANA.

Voditeljice Anica i Vlasta pozivaju i dalje na uključivanje svih zainteresiranih na izlete jer zagovaraju “neka vam kretanje postane stil života”.

Falknis, Švicarska (2560 m), 9.9.2017.

Falknis je planina u regiji Rätikon Alpa, smještena na granici između Lihtenštajna i Švicarske.

Tjedan dana gledam okolne vrhove, dvotisućnjake s bijelim pokrivačima. Zbog nestabilnog vremena i nedostatka opreme, samo u mislima biram koji želim posjetiti.