Planinarska kuća OLTARI – otvoreno!

Planinarska kuća OLTARI otvorena je za sve posjetitelje – planinare od 6. do 8. ožujka 2020.

Kontakt osoba:

Slavko Didović, email: didovic.slavko@gmail.com, mob: 099 721 2761

Ruza Vukasovic

Sjećanje na Ružu

Dragi prijatelji planinari, danas nas je napustila naša Ružica Vukasović. Borila se do zadnjeg trena, ali bolest je bila jača.

Voljela je planinu, posebno Velebit. Obožavala je boraviti u našoj planinarskoj kući Oltari, gdje je naročito u vrijeme bolesti nalazila potrebnu tišinu i mir. Uvijek se vraćala planini, jer tamo je sloboda, tišina, tamo smo maleni ispod zvijezda.

003 duga vožnja kaldrmom do sela Elli od kuda očinje uspon

Šapat s planine (Ararat, Turska)

Jednog vrućeg lipanjskog dana 2018. godine u inboxu mi je osvanula poruka koja me je naročito obradovala. Moj prijatelj, lokalni planinski vodič s Ararata, javio mi je da je potvrđeno kako će Turska vlada ponovo dopustiti uspone na vrh od 18.07.2018.godine.