Ojstrica i Logarska dolina (SLO)

Još jedan prekrasan vikend u Sloveniji od 16. do 18.6.2023. u organizaciji HPD Sisak. Osam planinara se u petak navečer smjestilo u Domu planincev u Logarskoj Dolini. Prvi dan planinarenja, u subotu, rano ujutro kreće uspon na Ojstricu. Međutim, sve je ostalo na pokušaju i morali smo odustati tik ispod Škarja zbog predubokog i raskvašenog snijega. Treba znati kad je kraj! Nedjelja zato sve vraća na najbolji način! Ujutro krećemo do slapa Rinka i nastavljamo dalje do prekrasnog Kamniškog sedla. Putem vrlo oprezno prelazimo zasnježenu padinu osiguranog puta do sedla. Sve u svemu, izvrstan vikend i uživanje na najjače!

Falknis, Švicarska (2560 m), 9.9.2017.

Falknis je planina u regiji Rätikon Alpa, smještena na granici između Lihtenštajna i Švicarske.

Tjedan dana gledam okolne vrhove, dvotisućnjake s bijelim pokrivačima. Zbog nestabilnog vremena i nedostatka opreme, samo u mislima biram koji želim posjetiti.

Na vrhovima iznad Grobničkog polja

17.10. ove god. četvoro planinara našeg društva odabralo je za svoj izlet Kamenjak i Veli Pliš. Vrijeme je bilo idealno za boravak u prirodi a krajolik koji smo obilazili obučen u romantične jesenske boje prekrasan.