Ojstrica i Logarska dolina (SLO)

Još jedan prekrasan vikend u Sloveniji od 16. do 18.6.2023. u organizaciji HPD Sisak. Osam planinara se u petak navečer smjestilo u Domu planincev u Logarskoj Dolini. Prvi dan planinarenja, u subotu, rano ujutro kreće uspon na Ojstricu. Međutim, sve je ostalo na pokušaju i morali smo odustati tik ispod Škarja zbog predubokog i raskvašenog snijega. Treba znati kad je kraj! Nedjelja zato sve vraća na najbolji način! Ujutro krećemo do slapa Rinka i nastavljamo dalje do prekrasnog Kamniškog sedla. Putem vrlo oprezno prelazimo zasnježenu padinu osiguranog puta do sedla. Sve u svemu, izvrstan vikend i uživanje na najjače!

Visokogorska sekcija – otvoreni poziv

Pozivaju se svi zainteresirani da se uključe u rad Visokogorske sekcije.

Uvjeti:da ste član HPD Sisak, da ste fizički i psihički zdravi, da ste voljni aktivno sudjelovati u radu sekcije.

Prethodno planinarsko znanje i iskustvo nije potrebno. Svu potrebnu obuku dobiti ćete u sklopu programa školovanja sekcije.

Ukoliko imate nedoumica slobodno nas kontaktirajte i dogovorite sastanak na kom ćete dobiti odgovore na sva vaša pitanja.

Prijave i upiti na: hpdsisak.vgs@gmail.com

Veselimo se vašem dolasku!

20210122 094539

Moslavačka gora (22.1.2021.)

Moslavačka gora…cca 5 sati…u donjem dijelu staza dosta teška, izrovana (zahvaljujući vjerovatno squadovima), a poslije solidna, dobro markirana (nadamo se i oznakama lokacije s visinskim kotama)…