Medvednica – Ponikve (24. 10. 2021.)

Na istočnoj strani livade, smjestilo se i Jambrišakovo vrelo.

Područje je lako dostupno iz smjera tzv. Zelene magistrale, a nudi veći izbor laganih planinarskih staza.

Izlet se organizira u sklopu Opće planinarske škole kao dio orijentacijske vježbe i uvijek je atraktivan, zabavan i posebno poučan.

Dobrodošli su i svi koji dan žele provesti u čaroliji jesenskih boja Medvednice.

Vrijeme polaska: 8:30 (doći desetak minuta ranije)

Mjesto polaska: Željeznički kolodvor Sisak

Prijevoz: autobus (Sisak – Zagreb, Gajnice – Zelena magistrala)

Vrijeme povratka: kasni popodnevni sati

Informacije i prijave: na sastanku Društva srijedom

Oprema: planinarska oprema prilagođena vremenskim uvjetima

Organizator: HPD Sisak

Voditelj: Irena Mihalić, 098 529 870

Planinarski dom Glavica opskrbljen je jelom i pićem, ali bi bilo dobro imati i svoje u ruksaku.

Troškovi za prijevoz će se riješiti na terenu te nije potrebno unaprijed plaćati.

Napomena: Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na istom, da izletu pristupa na osobnu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Vodič ima pravo izmjene programa izleta s obzirom na objektivne okolnosti na terenu.

Podsjetnik kako je to nekad bilo: Planinarska škola 2018. godine.

mos3

Moslavačka gora zimi (15.01. 2017.)

Pohodi Moslavačkim gorjem obiluju iznenađenjima. Brdima i kosama Moslavačke gore, isprepliću se markirane i nemarkirane staze, a nakon blagdana godi otkrivanje još ponekog potoka, vrha, sajle. Još ako bude i snijega… Ponesite tople napitke, hranu, rezervnu odjeću i ništa vas neće iznenaditi.

Okupljanje u 09:00 sati kod Konzuma u Popovači. Prijevoz u osobnom aranžmanu.

Vodič: Đino.