LOGARSKA DOLINA, KAMNIŠKO SAVINJSKE ALPE (20. i 21.07.2013.)

Logarska dolina, jedna od najljepših alpskih ledenjačkih dolina u Evropi, sigurno će vas zadiviti svojom ljepotom. Duga oko 7 km., okružena alpskim vrhuncima, omiljeno je odredište planinara. Od Siska do Logarske doline ima oko 4 h vožnje. U Logarskoj dolini (kod slapa Rinka) predviđamo oko pola sata za odmor i pripreme za uspon. Oko 9:30 planiran je početak uspona.

Trasa planinarskog izleta: slap Rinka (1120 m) – izvor Savinje – Frischaufov dom na Okrešlju (1396 m). Nakon kratkog odmora planiran je uspon na Savinjsko sedlo.

Grupa koju vodi Đino nejde na Savinjsko sedlo, već nakon kratkog odmora nastavlja uspon do Kamniške kuće na Kamniškom sedlu (1864 m), te na vrh Branu (2252 m). Od Kamniškog sedla do Vrha Brane je oko 1,30 h. Ova grupa će noćiti u Kamiškoj kući.

Grupa koju vodi Branka noći u Frischaufovom domu na Okrešlju. Ako će nekome uspon biti prenaporan, može čekati na Okrešlju i uživati u razgledavanju okolice doma.

Sljedećeg dana – u nedjelju, Brankina grupa uspinje se do Kamniške kuće na Kamniškom sedlu (1864 m), te se nakon kraćeg odmora vrača do Frischauchov doma na Okrešlju, gdje čeka povratak Đinine grupe.

Đinina grupa u nedjelju kreće prema Brani (2252 m), te nastavlja do Turske gore (2251 m)  i uspinje se na Skutu (2532 m), te se kroz Turski žlijeb spušta do Frischauchov doma na Okrešlju.

Sa Okrešelja obje grupe spuštaju se istim putem uz Rinku u Logarsku dolinu gdje nas čeka autobus.

Domovi na Okrešlju i Kamniškom sedlu su potpuno opskrbljeni.

Povratak s Kamniškog sedla predviđa se oko 16:30. Spuštanje traje oko 1:30. Očekivani povratak u Sisak je oko 23:00.

Odredište: Logarska dolina, Kamniško savinjske alpe
Datum izleta:  20. i 21.07.2013.
Mjesto okupljanja:  željeznički kolodvor u Sisku
Polazak:  05:00
Povratak:  22:00
Oprema i dokumenti: planinarska jakna, čvrste planinarske cipele, pl. štapovi, zaštita od kiše i sunca, voda, rezervna odjeća i ostala planinarska oprema potrebna za dvodnevni izlet.  Za Turski žlijeb i Skutu komplet za samoosiguranje, kaciga. Putovnica, osobna, zdravstvena i planinarska iskaznica
Težina staze:

potrebna dobra planinarska kondicija, lake i  zahtjevne označene staze,

Turski žlijeb, Skuta – jako zahtjevna označena staza

Okvirno vrijeme hodanja (u satima):

do Frischauchov doma na Okrešlju (1378 m) – lagano, oko 1,50 h;od Frischauchov dom  do Kamniškog sedla (1884 m) – srednje zahtjevno, oko 2,00 h;Frischauchov dom –Savinjsko sedlo (2001 m) – srednje zahtjevno – 2,50 – 3,00 h

 

Kamniška kuća na Kamniškom sedlu – Brana (2252 m) – Turska gora (2251 m) –  Skuta (2532 m) -Turski žlijeb – Frischauchov doma na Okrešlju – jako zahtjevno – min. 6 sati

Način prijevoza: autobus
Vodič, informacije i prijave:  D. Jagarčec – Đino,  098 910 5567 ; B. Dimov, 099 240 0309

 

Napomena: Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na istom, da izletu pristupa na osobnu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Vodič ima pravo izmjene programa izleta obziromna objektivne okolnosti na terenu.


Podijeli ovaj post:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Slične novosti

Uskrs na Oltarima 2013 015 - kopija
Obavijesti

Uskrs na Oltarima

Nadali smo se pogreškama u najavljenoj prognozi, nažalost bilo je još gore nego što se očekivalo. Uskrs već godinama zabijeli Oltare, ali ovog Uskrsa 2013., izmjenjivala se kiša s još jačom kišom, a u ponedjeljak, snijeg i oblaci nisu dali da odradimo planiranu „Zavratnicu“.

CIJELI ČLANAK »
cjajnik 07
Izleti

Cjajnik-Košutnikov Turm; Spodnji plot-Zelenica (SLO), 24. – 25.8.2019.

Cjajnik (Lärchenturm) je jedan zub, odnosno kuk, koji je odvojen od glavnog grebena Košute, a visok je 200 – 300 m zavisno s koje se strane gleda. Ferata Spodnji plot se nalazi u blizini planinarskog doma Zelenica u Karavankama. Ta ferata je ocijenjena najvećom ocjenom težine u Sloveniji, ocjenom E. Radi se o dvije najzahtjevnije ferate u slovenskim Alpama za čije je savladavanje potrebna penjačka vještina i iskustvo boravka u visokom gorju.


CIJELI ČLANAK »