Krk (24.3.2018.)

Sljedeći izlet Opće planinarske škole je otok Krk, najveći otok u Jadranskom moru i ujedno najveći otok u Republici Hrvatskoj. Najviši vrh otoka Krka je Obzova sa svojih 569 mn/v. Vidik na vrhu je ograničen na visoravan i planine oko Riječkog zaljeva, a spuštanjem se otvaraju lijepi vidici na Bašku. Teren na visoravni je u potpunosti kamenit.

Plan puta

Mjesto polaska: Ispred željezničkog kolodvora u Sisku

Vrijeme polaska: 5:30 h

Prijevoz: Autobusom

Povratak: Između 22:00 i 23:00 h

Okupljanje je na željezničkom kolodvoru 5 – 10 minuta ranije. Planirani dolazak na prijevoj Treskavac na Krku uz usputnu kavu do 10:00 h. Počinjemo s planinarskom turom (školarci). Ostali po želji hodaju, s te lokacije ili iz Baške na neku turu po izboru. Dolazimo na najviši vrh otoka Krka Obzovu do 12:30 h. Poslije odmora se spuštamo u Bašku, oko 16 h. Polazak za Sisak do 17:30 h.

Vrijeme hodanja: 5-6 h

Zahtjevnost hodanja: srednje zahtjevno

Oprema: U skladu s uvjetima na terenu (pripremiti odjeću za vjetar), na nogama obavezno gojzerice zbog kamene podloge

Hrana i piće: Iz ruksaka, minimalno 2 L vode

Troškovi: 80-100 kn

Informacije i prijave: Na sastanku društva u srijedu uz obaveznu uplatu od 100 kn

Organizator: HPD Sisak

Vodiči: Damir Matagić – 091 528 5278 (bus1 – školarci)
            Marko Kotaranin – 095 909 7245 (bus2 – ostali)

Na sljedećoj poveznici možete pogledati kako je izgledao prošlogodišnji izlet na Krk:

Napomena: Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na istom, da izletu pristupa na osobnu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Vodič ima pravo izmjene programa izleta s obzirom na objektivne okolnosti na terenu.

Nova 2014. u PK Oltari, Sj. Velebit 014

Doček Nove 2014. u PK Oltari (29.12.2013. – 2.1.2014.)

Planinarska kuća Oltari je i ove zime bila topli dom 13 planinara HPD Sisak (među kojima je dvoje planinara iz Zaprešića, danas naših novih članova), koji su nastavili tradiciju dočeka Nove godine na Sjevernom Velebitu. Samo pravi zaljubljenici u planinu znaju zamijeniti komfor vlastitog doma, skromnom kućom u ovom idiličnom velebitskom selu.