Suradnja HPD-a Sisak i Gimnazije Sisak

Gledajući fotografije i slušajući o pripremama, samom penjanju, vremenskim uvjetima i osjećajima kroz koje prolazi penjač, slušatelji su mogli osjetiti strahopoštovanje  prema planinama te divljenje osobi kojoj je sve to uspjelo. Predavanju su se odazvali članovi Društva i gimnazijalci kojima ljubav prema planinarenju kroz projekt Hodanjem do zdravlja prenose profesori/planinari: Slobodan Grabovica, Željka Cicak, Vesna Rogulja Mart i Marta Narančić.

Na Risnjaku i Snježniku (29.7.2020.)

Nacionalni park Risnjak osnovan je 1953. god. na površini od 3041 hektara. Osnovu parka čini masiv planine Risnjak s vrhom od 1528. m.n/v. 1997. god. površina parka je povećana na 6400 hektara. Pod zaštitu su uključeni lokaliteti izvora rijeke Kupe i planinski masiv Snježnika s vrhom 1506. m.n/v.