Odmah smo se podijelili u dvije grupe. Jedna je krenula dužom stazom sa vodičima Vedranom i Vesnom na Obzovu, najviši vrh Krka, visoku 568 m, a druga lakšom stazom uz more do svjetionika Negrit s vodičicom Dijanom.
Staza prema Obzovi nije naporna ali našoj grupi je bilo potrebno oko 3 sata do vrha.
Vrijeme je bilo ugodno za hodanje a cijelim nas je putem pratio miris majčine dušice.Uživali smo na prekrasnim livadama posutim bijelim kamenjem . Usput smo po preporuci naše vodičice Vesne kušali svježe šparoge. Prvo stajanje bilo je na Velom Vrhu – 541 m, a nešto duže na Obzovi. Pogledi sa vrhova su zaista lijepi.Za povratak naš vodič je izabrao drugu stazu. U Punat smo stigli oko 16 sati.
Druga grupa je istovremeno krenula stazom uz samo more do svjetionika Negrit.
Staza djelomično vodi kroz kamp, a zatim prema isturenom dijelu otoka i tu postaje kamenita.
Uz kraću stanku, do svjetionika smo hodali oko 2,30 h.
Povratak na rivu u Puntu bio je istom stazom.
Nakon kračeg odmora brodićem smo krenuli do obližnjeg otočića Košljuna.
Košljun je bio nastanjen još u rimsko doba, a u 11. stoljeću na otočić dolaze benediktinci koji su bili glagoljaši. Oni podižu samostan svete Marije i kapelu svetog Bernardina koja je sada najstarija sačuvana građevina na otočiću.
U 15. stoljeću, nakon odlaska benediktinaca, na otočić dolaze franjevci. Oni, uz pomoć Frankopana, grade današnju crkvu Navještenja Marijina.
Osim franjevačkog samostana koji je poznat po bogatoj knjižnici u kojoj je oko 30 000 knjiga, na Košljunu se nalazi etno i sakralni muzej, dvije crkve i tri kapelice.
Sve to zadivljuje svojim izgledom, čistoćom, skladom i mirnoćom koja vlada na otočiću.
Pri povratku na Punatsku rivu dočekala nas je prava gozba. TZ Punta i PD Obzova pripremili su u velikoj tavi za prisutne goste nezaboravnu fritaju, a na obližnjem štandu obilje pića – i to sve besplatno. Zaista smo uživali.
Nakon pozdrava sa domaćinima u 17 sati krenuli smo prema gradu Krku .
Obišli smo centar grada, prošetali uz rivu i puni lijepih utisaka krenuli put Siska.