KRUŽNA RUTA GRADOM SISKOM U SPOMEN NA 22. RUJAN 1924.

Pročitao se kratki tekst iz povijesti Društva a zatim se deveteročlana skupina uputila na hodanje gradom  kroz Vrbinu, preko željezničkog mosta na Kupi do vidikovca na Viktorovcu. Pogled je bio lijep premda nije bio sunčan dan. Dobro raspoloženi planinari sjećali su se „nekadašnjih“ izleta, evocirali uspomene na svoje prve planinarske korake i tako razgovarajući dohodali  natrag u centar grada u 11:00 sati kako je bilo i planirano. Planinari HPD-a Sisak ujedno su na taj način obilježili 22. rujan Europski dan bez automobila.

Jadranka Gabriša Perković

Laila-vrh-1

Predavanje: Visokogorski usponi (6.12.2019.)

U petak 6.12.2019. u prostorijama društva s početkom u 19:00 h, održati će se planinarsko predavanje. Održati će ga Dušan Buinac – Duke, jedan od istaknutijih planinara – alpinista u novijoj povijesti Hrvatske, a pričati će o svojim brojnim visokogorskim usponima.