Planinarska škola, osnove alpinizma, Kalnik 22.4.2017.

kosuta7

Košuta, Slovenija (08. i 09. 03.2014.)

Košuta spada u masiv Karavanki. Nalazi se na samoj granici Slovenije i Austrije. Greben Košute je dugačak više od 20 km. Slovenska strana je blaga i travnata dok je austrijska potpuno strma i kamenita. Sa Košute se pružaju prekrasni vidici na Julijske Alpe (Triglav, Škrlatica, Špik, Razor) i Kamniške Alpe (Grintovec, Kočne ) Vrhovi so oko 2000 metara. Košutnikov turn (2133m) je najviši vrh Košute. Vrh je idealan izbor za zimske dane kada je posvuda u Alpama velika opasnost od lavina.

vlasic 01

Vlašić i Visoko (20.-22.4.2019.) – Uskršnji vikend

Vlašić je planina u srednjoj Bosni. Prostire se u općini Travnik. Njegov je najveći vrh Paljenik 1933m. Vlašićka visoravan je visoka 1300m, a poznata je po glasovitoj tradiciji spravljanja vlašićkog sira, kao i turizmu na Babanovcu, gdje se vremenom etablirao novi bosanskohercegovački centar zimskog turizma. Na planini Vlašiću izvire rijeka Ugar.