Opća planinarska škola 2014.

24.05.2014. će se u sklopu planinarske škole organizirati izlet u Pećinski park Grabovača kod Perušića. Polazak je u 5 sati ispred željezničkog kolodvora. Detalje možete ptočitati ovdje…

Prilog: Plan Opće planinarske škole 2014.

maglic naslovna

Maglić, BIH (2. – 5.8.2018.)

Maglić je planina na granici Bosne i Hercegovine s Crnom Gorom, 20-ak km jugozapadno od Foče. Ima dva vrha: tzv. Mali Maglić (2386m) na bosanskoj strani i Veliki Maglić (2388m) na crnogorskoj strani, međusobno udaljena 10-ak minuta hoda. Planina je na zapadu omeđena rijekom Sutjeskom, na jugozapadu planinom Volujak (2283m), rijekama Drinom i Pivom na sjeveroistoku te planinom Bioč na jugoistoku. Posebitosti ove planine su da na njoj raste posljednja europska prašuma Perućica te da se s nje pruža pogled na predivno srcoliko Trnovačko jezero.

Nepoznati Papuk (10.12.2017.)

Dana 10.12.2017. pridružili smo se Slavonskim planinarima i Parku prirode Papuk u obilježavanju Međunarodnog dana planina. Okupio se veliki broj planinara i uživali smo zajedno u prekrasnom sunčanom i snježnom danu.