Oltari – Zavižan

Pametna organizacija izleta koja je omogućila formiranje manjih skupina planinara sa vlastitim planovima i rutama, omogućila je da svi sudionici zadovolje svoje prohtjeve. Kada se tome doda izvrsno vrijeme, slastan odojak, litre vina i hrpa kolača koja se našla na stolovima, bio je ovo zaista dobro iskorišten vikend.  Posebna zahvala svima koji su svojim trudom: u organizaciji, pripremi hrane, spremanju drva te čišćenju doma omogućili da ovaj pohod bude toliko uspješan. Njihova je zasluga najveća.

PC010040

Izlet s prijateljima

Dugogodišnja suradnja između HPD Kapela i HPD Sisak uz pridruživanje HPD Zrin zadnjih godina, rezultirala je još jednim provedenim danom u prirodi.  U nedjelju 1. prosinca 2013. odradili smo tradicionalni izlet Planinarenje s prijateljima u organizaciji HPD Kapela odnosno njihove vodičice Jagode Šantić koja je okupila ekipu iz Zagreba.

Srednji i Južni Velebit

Četvoro planinara boravilo je 18., 19. i 20. rujna na srednjem i južnom Velebitu. Dana 18. 9. u popodnevnim satima uputili smo se na Baške Oštarije do planinarske kuće „Vila Velebita“. Boravak u toj kući uvijek je ugodan, domaćini su susretljivi, a okolica je zaista lijepa

K2 – Trijumf i tragedija (25.09.2014)

Vrhunac obilježavanja 90 godina planinarenja u Sisku predstavljalo je gostovanje najvećeg hrvatskog alpinista Stipe Božića. U dvosatnom druženju održao je multimedijsku prezentaciju sa svog uspona na drugi vrh po visini na svijetu, smrtonosni K2, koji su obilježili i trijumf i tragedija.