Oltari – Zavižan

Pametna organizacija izleta koja je omogućila formiranje manjih skupina planinara sa vlastitim planovima i rutama, omogućila je da svi sudionici zadovolje svoje prohtjeve. Kada se tome doda izvrsno vrijeme, slastan odojak, litre vina i hrpa kolača koja se našla na stolovima, bio je ovo zaista dobro iskorišten vikend.  Posebna zahvala svima koji su svojim trudom: u organizaciji, pripremi hrane, spremanju drva te čišćenju doma omogućili da ovaj pohod bude toliko uspješan. Njihova je zasluga najveća.

003 duga vožnja kaldrmom do sela Elli od kuda očinje uspon

Šapat s planine (Ararat, Turska)

Jednog vrućeg lipanjskog dana 2018. godine u inboxu mi je osvanula poruka koja me je naročito obradovala. Moj prijatelj, lokalni planinski vodič s Ararata, javio mi je da je potvrđeno kako će Turska vlada ponovo dopustiti uspone na vrh od 18.07.2018.godine.

ROMBON I MANGART, SLO (27-28.08.2016.)

– I? Kakav je plan?

– Prvi dan Rombon, drugi dan ćemo vidjeti. Možda Bavški Grintavec.

– A ako je Mangart blizu, možda via italiana?

– Nije loša ideja. Vidjet ćemo s ostalima. Ponesi šator, vreću za spavanje, opremu za ferratu, hranu i vodu za dva dana, ne znamo još gdje ćemo spavati. Možda kamp u Bovcu ili… Vidjet ćemo usput.

– Dogovoreno.