Sudnikov pohod (27.10.2013.)

OTKAZANO!!!

Samobor i Samoborci predstavljaju nezaobilazni dio organiziranog hrvatskog planinarstva od samog početka djelovanja Hrvatskog planinarskog društva davne 1874. godine.

Ivica Sudnik obilježio je sportski i kulturni život Samobora u 20st.Suosnivač je i dugogodišnji ravnatelj Samoborskog muzeja.Za HPD Japetić važan je po tome što je 77 godina bio član društva, a od toga 29 godina njegov predsjednik.Planinarski dom na Velikom dolu nosi njegovo ime. Svake godine HPD Japetić organizira pohod u suradnji sa Samoborskim muzejom. Start pohoda je ispred Samoborskog muzeja, a vodi preko Palačnika do planinarskog doma „Ivica Sudnik“ na Velikom dolu, što je otprilike 2h hoda.

Iskažimo počast Ivici Sudniku i pridružimo se Samoborcima.

Odredište: Samoborsko gorje
Datum izleta:  27.10.2013.
Mjesto okupljanja:
Polazak:
Povratak:
Oprema i dokumenti: Standardna planinarska – čvrste planinarske cipele, štapovi, vjetrovka, kapa, topla odjeće, zaštitu od kiše, Planinarska, osobna i zdravstvena iskaznica.
Težina staze:  Laki označeni put

Okvirno vrijeme hodanja (u satima):

2 sata
Način prijevoza: autobus
Vodič, informacije i prijave:  Mira Kalezić, Mob. 99 191 6097

Napomena: Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na istom, da izletu pristupa na osobnu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Vodič ima pravo izmjene programa izleta obziromna objektivne okolnosti na terenu.

Oltari, radna akcija -kuhinja 013

Uređenje PK Oltari

Planinari HPD Sisak u subotu i nedjelju – 11. i 12. svibnja 2013., radili su u PK Oltari kako bi uredna i čista dočekala ljetnu sezonu. Kuhinja, koja je nakon zime bila u jako lošem stanju (vlažna i pljesniva), detaljno je osvježena – pokrečena, a i ostale prostorije su počišćene.

Pod Grossomm, 30.06.2017-02.07.2017.

Aklimatizacijski uspon

U petak 30.06.2017. skupina od 18 planinara, među kojima i jedna članica HPD-a “Sisak”, u organizaciji PK Horizont VG krenula je na aklimatizacijski uspon na Grossglockner. Većini članova grupe ova aklimatizacija je potrebna kao priprema za uspon na Kilimanjaro, a manjoj grupi visokogoraca to je priprema za Mont Blanc.