2. Silvestarski pohod na Zavižan (29.-30.12.2018.)

Polazak: subota 29. prosinca u 5.00 sati ispred trgovačkog centra „Lidl“

Povratak: nedjelja 30. prosinca u 21.00 sat.

Plan hodanja: Kretanje oko 9.30 iz mjesta Krasno preko područja Jezera do planinarskog doma Zavižan.

Brzina hodanja i odmori će biti prilagođeni grupi.

Težina izleta: Teško.

Oprema: Topla odjeća prilagođena vremenskim uvjetima, visoke gojzerice, planinarski štapovi, krplje, po potrebi i dereze.

Hrana: iz ruksaka u planinarskom domu Zavižan.

Napomena: Planinarski izlet održava se ukoliko bude snijega, s mogućnošću odgode do takvih uvjeta. Planirani broj izletnika prema odgovarajućoj opremi (krpljama). Prijevoz osobnim automobilima. Obavezno dva para rezervnih toplih čarapa, nekoliko majica, rezervne toplije rukavice i kapa.

Troškovi: Plaćaju se na licu mjesta pružateljima usluga.

Informacije: na sastanku društva ili vodiču na mob: 098 532-157 – Zlatko Repač

Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na istom, da izletu pristupa na osobnu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Vodič ima pravo izmjene programa izleta s obzirom na objektivne okolnosti na terenu. Odazivom na izlet, svaki pojedinac dozvoljava upotrebu osobnih fotografija nastalih tokom izleta na web i Facebook stranici HPD-a Sisak.

Dabarski kukovi

Od Kamešnice su prošla već tri tjedna bez ozbiljnijeg hodanja, a  Alpe su svakim danom sve bliže. Bilo je krajnje vrijeme da se nešto uradi po tom pitanju. Tako smo se, u subotu 06.07.2013 , nas sedmoro našli na putu za Baške Oštarije i Dabarske kukove.

92363544 719007408905361 7559928119327457280 n

Tragom prvoga izleta (5.4.2020.)

Od 1983. godine, kada je tadašnji predsjednik društva Mijo Štrk organizirao prvi izlet novoosnovanoga drušva na Hrastovičku goru, s manjim prekidima za vrijeme Domovinskoga rata, članovi društva njeguju tradiciju odlaska na Hrastovicu.