Koritom Petrinjčice (1.-2.6.2019.)

Namijenjen je svima koji su željni avanture, dobre kondicijske spreme jer se radi o zahtjevnom terenu i onima koji imaju potrebnu opremu za spavanje na otvorenom.

Okupljanje
je u subotu 8:00 h na Petrinjskom kupalištu.

Povratak u poslijepodnevnim satima u nedjelju.

Plan hodanja je teško pripremiti jer će dužina trase ovisiti o mogućnostima grupe.

Dokumenti: Osobna, zdravstvena i planinarska iskaznica

Noćenje: potrebno je imati svoj šator, podlošku i vreću za spavanje

Prehrana: Iz ruksaka

Organizatori: Goran Kotaranin i Ivica Turković

Sve informacije možete dobiti na sastancima društva.

Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na istom, da izletu pristupa na osobnu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Vodič ima pravo izmjene programa izleta s obzirom na objektivne okolnosti na terenu. Odazivom na izlet, svaki pojedinac dozvoljava upotrebu osobnih fotografija nastalih tokom izleta na web i Facebook stranici HPD-a Sisak.

Na Risnjaku i Snježniku (29.7.2020.)

Nacionalni park Risnjak osnovan je 1953. god. na površini od 3041 hektara. Osnovu parka čini masiv planine Risnjak s vrhom od 1528. m.n/v. 1997. god. površina parka je povećana na 6400 hektara. Pod zaštitu su uključeni lokaliteti izvora rijeke Kupe i planinski masiv Snježnika s vrhom 1506. m.n/v.