Debela peč, SLO (27.6.2020.)

S jedne strane strmo se uzdiže iznad doline Krme, a s druge strane se strmo spušta prema prostranim šumama Pokljuke. S vrha se pruža otvoren pogled na najviše vrhove Julijskih Alpa i Karavanke, a po lijepom vremenu pogled seže sve do Kamniško-Savinjskih Alpa. Ovisno o dogovoru, u povratku moguć posjet Bledu.

Polazak: 5,30 – polazak osobnim automobilima (mjesto polaska po dogovoru)

Povratak: u kasnim večernjim satima

Plan hodanja: 4-5 sati. Brzina hodanja i odmori će biti prilagođeni grupi.

Težina izleta: srednje teško ovisno o vremenskim uvjetima

Oprema: Odjeća prilagođena vremenskim uvjetima, slojevito

Dokumenti: Osobna, zdravstvena i planinarska iskaznica

Hrana: iz ruksaka ili usput u nekom ugostiteljskom objektu u vlastitom aranžmanu. Na stazi se prolazi pokraj Blejske koče koja je opskrbljena hranom.

Troškovi: trošak prijevoza + osobni troškovi

Informacije: na sastanku društva ili vodiču na mob: 099 817 2332 – Ognjen Stambolija

Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na istom, da izletu pristupa na osobnu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Vodič ima pravo izmjene programa izleta s obzirom na objektivne okolnosti na terenu. Odazivom na izlet, svaki pojedinac dozvoljava upotrebu osobnih fotografija nastalih tokom izleta na web i Facebook stranici HPD-a Sisak.

100601-dani save

Dan rijeke Save, 01.06.2014.

1.lipnja obilježavamo Dan rijeke Save sa susjedima u Sloveniji, BIH i Srbiji, državama kroz koje ova rijeka protječe i koje su uz Hrvatsku prije četiri godine potaknule obilježavanje ” Savskog dana. “