OJOS DEL SALADO (13.05.2015.)

Prezentacija sa uspona na Ojos del Salado

Planinari iz zagrebačkog HPD-a Željezničar u subotu, 24. siječnja 2015. godine  uspeli su se na vrh Ojos del Salado na granici Čilea i Argentine. Glavni cilj željezničarske planinarske ekspedicije, vrh visok 6.893 metra Ojos del Salado u Andama najviši je vulkan na svijetu i ujedno druga najviša planina na zapadnoj i južnoj hemisferi.

Ime vulkana doslovno znači “oči slane ravnice”, a može se prevesti i kao “snježni izvor rijeke Salado”. Na istočnoj strani vulkana, na visini od 6390 m, nalazi se najviše stalno jezero na svijetu.

S ponosom vam najavljujemo przentaciju našeg  prijatelja Željka Novaka, člana HPD Željezničar i sudionika ekspedicije.

Prezentacija će se održati u prostorijama Društva, u srijedu 13.05.2015. u 19 sati. Procjenjeno trajanje je oko sat i trideset minuta.

Kozara, 20.3.2016.

Četvero planinara – Svjetlana, Josip, Krešo i Jasmina uputili su se 20. ožujka 2016. godine put Kozare. Jutarnju okrjepu obavili smo u kafiću/poslastičarnici Gala u Prijedoru te smo krenuli na polaznu točku u selu Rajkovići u podnožju Kozare.