Kamenjak (15.11.2014)

Na Malom Kamenjaku malo smo i penjali tako da smo puna srca i dobrog raspoloženja završili izlet u hotelu Risnjak u Delnicama. Fine štrudle od šumskog voća i borovnice.

Željko Novak, HPD Željezničar, 15.11.2014

Prenj i Čvrsnica (26-29.05.2016.)

Mala ekspedicija započela je 26. svibnja kada se 17 članova našeg društva u dva kombija i pratećim automobilom uputila prema Prenju i Čvrsnici. Put preko Banja Luke, dolinom Vrbasa, vodi do prvog dužeg odmorišta hodočasničkog mjesta crkve sv. Ive u Podmilačju koja se prvi puta spominje 1461. godine u povelji kralja Stjepana Tomaševića.

vrhovi-feature

Čvrsnica (13. – 15.9.2019.)

Park prirode Blidinje nalazi se na sjeveru Hercegovine u području visokog gorja središnjih Dinarida. Obuhvaća područje planinskih masiva Čvrsnice i Vrana povezanih udolinom Dugim poljem i Blidinjskim jezerom. Park je omeđen kanjonima Doljanke sa sjevera, Neretve s istoka, Drežanke s juga i obroncima Vrana sa zapada.

Laila-vrh-1

Predavanje: Visokogorski usponi (6.12.2019.)

U petak 6.12.2019. u prostorijama društva s početkom u 19:00 h, održati će se planinarsko predavanje. Održati će ga Dušan Buinac – Duke, jedan od istaknutijih planinara – alpinista u novijoj povijesti Hrvatske, a pričati će o svojim brojnim visokogorskim usponima.