Izlet Petrov vrh 29. lipnja 2024.

Polazak: subota, 29. lipnja 2024. u 6:00 autobusom s parkirališta Sportske dvorane Zeleni brijeg u Sisku.
Petrov vrh jedan je od najistaknutijih vrhova na Zapadnom Papuku. Obrastao je šumom, a samo je sa sjeverne strane otvoren 300 metara dugačkom livadom koja završava kod planinarskog doma Petrov vrh. Livada se u zimskim mjesecima koristi kao skijalište, a na njenom istočnom rubu je skijaška žičara (»tanjurić«). Domom i skijalištem upravlja PD Petrov vrh iz Daruvara. Na samome vrhu nalaze se ostaci nekadašnje drvene piramide i gornja stanica skijaške vučnice. Planinarski dom na Petrovu vrhu izvrsno uporište za izlete na području zapadnog Papuka.
Opis izleta: Daruvar – planinarski dom Petrov vrh – Petrov vrh cca 2:30
Izlet je šetnja kroz šumu i vinograde.
Staza nije tehnički zahtjevna i kondicijski je lagana.
Postoji mogućnost kupanja u Daruvarskim toplicama.
Povratak u večernjim satima.
Mogućnost toplog obroka i pića u planinarskom domu.
Prijave uz akontaciju od 15 € srijedom u prostorijama Društva.
Oprema: standardna planinarska, uvjetovana vremenskim prilikama (rezervna odjeća i obuća), planinarske cipele s vibram đonom, hrana i piće iz ruksaka.
Organizatori: Slavko Didović i Suzana Stanković
Napomena: Odazivom na izlet svaki pojedinac potvrđuje kako ispunjava neophodne zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, ispunjava tehničke uvjete, prihvaća plan izleta, izletu pristupa na vlastitu odgovornost, da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta i uputa vodiča. Voditelj izleta je dužan ne voditi osobe bez odgovarajuće opreme, kao ni osobe za koje smatra da nisu sposobne savladati očekivane napore.

03 IMG 20200919 124350

Dvodnevni potezi s Velikog Rujna

Sve ono što ljetos na trodnevnom prehodavanju od srednjeg do južnog Velebita zbog zadane satnice i tempa nisam stigla proći, odnosno, ispenjati, a svakako je vrijedilo, imala sam priliku predzadnji vikend devetog mjeseca.

Goletne rudine (9.2.2019.)

„Ispada kako Velebit poznajem bolje od lokalnih banijskih brda“, napisala je Petra, planinarka našeg društva. Mislila je na područje oko Hrastovice. A što bi tek rekli za područje Zrinske gore!

Kalnik (07.01.2018.)

Nekoliko članova visokogorske sekcije je iskoristilo prelijepo vrijeme  za savladvanje alpinističkih tehnika koje će im biti potrebne u budućim pohodima.