SIŠČANI I PETRINJCI U EKO AKCIJI

Na tom dijelu pokupili smo smeće uz rijeku Petrinjčicu. Tu smo naišli na granatu i o tome obavijestilil policiju, koja će prekontrolirati to mjesto, a ujedno je i upozorenje ostalima da budu pažljivi prilikom budućih aktivnosti.

Postavljena su dva znaka o zabrani odlaganja otpada, kako bi probudili svijest kod nesavjesnih građana. Sakupili smo oko 30 vreća smeća i hrpu raznog glomaznog otpada, koje je komunalno poduzeće Petrinja po završetku čišćenja odvezlo.

Ovom akcijom planinari su obilježili 22. travanj, DAN PLANETA ZEMLJE i pokazali prijateljstvo i ljubav prema prirodi.

Nakon akcije otišli smo u planinarski dom M. Filjak na Hrastovičkoj gori na druženje, a HPD ZRIN počastilo je sve učesnike akcije pivicom.

HPD SISAK

Sekcija za zaštitu prirode

Nova 2014. u PK Oltari, Sj. Velebit 014

Doček Nove 2014. u PK Oltari (29.12.2013. – 2.1.2014.)

Planinarska kuća Oltari je i ove zime bila topli dom 13 planinara HPD Sisak (među kojima je dvoje planinara iz Zaprešića, danas naših novih članova), koji su nastavili tradiciju dočeka Nove godine na Sjevernom Velebitu. Samo pravi zaljubljenici u planinu znaju zamijeniti komfor vlastitog doma, skromnom kućom u ovom idiličnom velebitskom selu.