Maglić, BIH (2. – 5.8.2018.)

Polazak: 2.8.2018. u 6:00 ispred željezničkog kolodvora u Sisku

Povratak u Sisak: 5.8. u večernjim satima

Prijevoz: automobilima

Plan puta

četvrtak:
– put autocestom prema Slavonskom Brodu, prijelaz u Bih kod Bosanske Gradiške, Doboj, Zenica, Sarajevo, Foča, Tjentište (cca 7 sati vožnje)
– zaustavljanje kod restorana Makadam u Tjentištu radi promjene prijevoza do kampa, moguć ručak, odmor od sat vremena
– nastavak putovanja 20 km dugom makadamskom cestom uz rub Perućice, kratko zaustavljanje uz vidikovac zbog pogleda na poznati slap Skakavac visok 75 m, dolazak na Prijevor u popodnevnim satima, postavljanje šatora, obilazak visoravni, druženje, večera iz ruksaka, noćenje

petak:
– polazak na Maglić u 6:00, nakon manje od 2 sata hoda, dolazak na Mali Maglić, a potom i na Veliki Maglić, hod ugodnim travnatim predjeloma do spusta po siparu do Trnovačkog jezera, odmor, mogućnost kupanja u jezeru, (uz jezero je i kućica čuvara kod kojeg se može kupiti piće), povratak preko Suve Jezerine do Prijevora (1,5 sati hoda).

subota:
– polazak prema Trnovačkom jezeru preko Suve Jezerine prema polaznoj točki uspona na Volujak, silazak istim putem do jezera, odmor, kupanje, povratak na Prijevor, noćenje

nedjelja:
– ustajanje po dogovoru, raspremanje kampa, spust prema Tjentištu dogovorenim prijevozom, povratak u Sk uz mogućnost kraćeg zaustavljanja u Sarajevu

Oprema: oprema za kampiranje (šator, vreća za spavanje, kuhalo po potrebi), odgovarajuća odjeća i obuća za visoko gorje, hrana za 4 dana, IZVOR PITKE VODE JE NA TJENTIŠTU I UZ JEZERO

Troškovi: 5 KM za ulaz u NP Sutjeska, 2€ za ulaz u PP Piva za 2 dana, 20 KM za prijevoz na Prijevor, gorivo i cestarina po automobilu cca 780 kn

Napomena: izlet je visokogorski te je potrebna solidna kondicijska sprema, po dogovoru, umjesto Volujka moguće je dogovoriti šetnju Perućicom (potrebno stručno vodstvo djelatnika NP uz prethodnu najavu)

Prijave i informacije: srijedom na redovitim sastancima Društva ili telefonom Ireni Mihalić

Organizator: Irena Mihalić (tel: 098 529 870)

Preuzmi datoteku: Info_Maglić.pdf

Dojmove s prošlogodišnjeg izleta možete pročitati u izvješću, a fotografije s izleta možete pogledati u galeriji.

Napomena: Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na istom, da izletu pristupa na osobnu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Vodič ima pravo izmjene programa izleta obziromna objektivne okolnosti na terenu.

Suradnja HPD-a Sisak i Gimnazije Sisak

Povodom 35 godina kontinuiranog djelovanja HPD-a Sisak u galerijskom prostoru Gimnazije Sisak 13. prosinca održano je predavanje pročelnika Visokogorske sekcije HPD-a Željezničar iz Zagreba Slavka Patačka. Predavanjem su predstavljeni svi četiritisućnjaci koje je osvojio Slavko Patačko.

darko edited

Tužna vijest

Sisački planinari ostali su bez svog dugogodišnjeg člana Darka Mitra. Iznenadna smrt otrgnula ga je iz naše sredine u 57. godini života i sve nas iznenadila jer se njegov život prerano ugasio.