Grossglockner (13. – 15.7.2018.)

Aklimatizacijske pripreme odradili smo zajedno s članovima ekspedicije na Kilimanjaro u organizaciji planinarskog kluba Horizont VG. Atmosfera je bila predivna, velikim dijelom zahvaljujući i dobrom vremenu. Malo snijega, duga, i nestvarni izlasci i zalasci sunca iznad oblaka bili su samo uvertira u predivne poglede s vrha. Da ne duljim, pogledajte kako nam je bilo.

Tekst: Edita Ciglenečki

Fotografije: Goran Sajko, Ana Pavičić i Renato Milovski

2019 begunjscica

Begunjščica (SLO) 16. i 17.2.2019.

Begunjščica je planina u lancu Karavanki, istočno od Stola, najvišeg vrh Karavanki. Najviši vrh Begunjščice je Veliki vrh koji s visine od 2060 m pruža pogled na središnju Sloveniju, posebno na triglavski dio Julijskih alpi i Bledsko jezero.

IMG-0ca37df9f74eaaefaafe51ce049a6407-V

Kum (SLO), 1220 mnv

Dragi planinari,
biti u karanteni ne znači biti udaljen od planina. Stoga vas želim potaknuti da podijelite svoje prošlogodišnje uspone koje niste objavili na stranicama društva. Možda će neki vaš uspon biti nadahnuće drugima da ga ostvare ponovno ili prvi put ili da ga uvrstimo u plan društva za 2021.

31-HRASTOVACKA GORA 01-030

Tragom 1. izleta HPD Sisak

Proljetno jutro dočekalo je u Hrastovici 150 planinara iz Varaždina, Siska, Petrinje, Crikvenice i Zagreba. Uz cvrkut ptica, krenuli smo do vrha: preko paljevina, preko vodovoda, kraj crkvice Sv. Duha, i preko ostataka gradine Hrastovica.