Grossglockner (13. – 15.7.2018.)

Aklimatizacijske pripreme odradili smo zajedno s članovima ekspedicije na Kilimanjaro u organizaciji planinarskog kluba Horizont VG. Atmosfera je bila predivna, velikim dijelom zahvaljujući i dobrom vremenu. Malo snijega, duga, i nestvarni izlasci i zalasci sunca iznad oblaka bili su samo uvertira u predivne poglede s vrha. Da ne duljim, pogledajte kako nam je bilo.

Tekst: Edita Ciglenečki

Fotografije: Goran Sajko, Ana Pavičić i Renato Milovski

Stazama i vrhovima Velebita (ljeto 2020.)

Obožavam Velebit. Planinarske staze i vrhovi sa najljepšim dalekim pogledima su na Velebitu. Posebno je lijepo u proljeće kada je posut sa bezbroj cvjetnih ukrasa različitih boja i mirisa. To može razumjeti samo onaj tko je to prošao.

Suradnja HPD-a Sisak i Gimnazije Sisak

Povodom 35 godina kontinuiranog djelovanja HPD-a Sisak u galerijskom prostoru Gimnazije Sisak 13. prosinca održano je predavanje pročelnika Visokogorske sekcije HPD-a Željezničar iz Zagreba Slavka Patačka. Predavanjem su predstavljeni svi četiritisućnjaci koje je osvojio Slavko Patačko.