Dan planeta Zemlje, 22.04.2016.

Onečišćenje ne poznaje državne granice. Štetne i otrovne tvari rasprostiru se strujanjem zraka, vodotocima i hranidbenim lancima s jednog mjesta na drugo. Takve tvari otpuštene u jednoj zemlji nerijetko djeluju štetno daleko od izvorišta onečišćenja. Stoga danas u svim akcijama zaštite okoliša treba djelovati globalno.

Put razvoja ljudskog društva treba imati što manje negativnih učinaka na prirodu, što nazivamo ODRŽIVIM RAZVOJEM.

Želi li čovjek i dalje ostvarivati svoja prava na zdravlje i zdravo nasljeđe, mora shvatiti da je dio prirode i da je mora poštovati.

OČUVANJE OKOLIŠA JE NAŠE PRAVO.

ZAŠTITA OKOLIŠA JE OBVEZA.

UNIŠTAVANJE OKOLIŠA JE ZLOČIN I KRIMINALNO DJELO.

Dan planeta Zemlje obilježen je prigodnim predavanjem i uređenjem ormarića u prolazu GRAM-e.

SEKCIJA ZA ZAŠTITU PRIRODE HPD SISAK

Snowdonia (Wales) 29.04-01.05.2017.

Prvi maj, produženi vikend i Nacionalni park Snowdonia

Rano ujutro krećemo iz Londona prema Walesu, a na putu do tamo želimo posjetiti Pontcysyllte Aqueduct (najstariji i najduži plovni akvadukt u Velikoj Britaniji, izgrađen početkom 19 stoljeća).

Na Risnjaku i Snježniku (29.7.2020.)

Nacionalni park Risnjak osnovan je 1953. god. na površini od 3041 hektara. Osnovu parka čini masiv planine Risnjak s vrhom od 1528. m.n/v. 1997. god. površina parka je povećana na 6400 hektara. Pod zaštitu su uključeni lokaliteti izvora rijeke Kupe i planinski masiv Snježnika s vrhom 1506. m.n/v.

Ne boš ti mene otpihal

Već sam gotovo naučila slovenski. Danima pratim hribi net. Prognoza za Snežnik mijenja se uglavnom na gore. Krećemo na proljetni izlet. Kiša nas prati od Siska, kroz Gorski kotar pojačava se (tamo uvijek pada tješim se).