Zimski Zavižan

Zalazak sunca smo dočekali na Zavižanskoj Kosi te se uz odlično raspoloženje družili na planinarskom domu Zavižan.

U nedjelju se vrijeme pokvarilo, pa smo se istom stazom i bez previše stajanja vratili do kombija na Alan. Po tradiciji, popili smo kavu u Senju te se zadovoljni zaputili doma!

Marko Kotaranin

162046671 10157645243191106 2114444004901855781 o

Na Hrastovici

Dvaput u životu doživjela sam akutni napadaj psovanja. Onako, kao da mi je zloduh zaposjeo um i tijelo. Iz nekog kutka svijesti nemoćno sam svjedočila kako mi iz usta izljeću psovke za koje bih se mogla zakleti da prethodno nisam niti znala da postoje.

Izvor Kupe

Izvor Kupe (12.5.2018.)

Izvor Kupe zbog ljepote i divljine prirode na posjetitelja ostavlja snažan dojam koji se dugo pamti. Sam izvor nalazi se unutar granica Nacionalnoga parka Risnjak i stiješnjen je ispod stotinu metara visokih vertikalnih stijena. Ima izgled malog ovalnog jezerca dužine 200-ak metara i širine oko 50 metara. Jezerce je ispunjeno mirnom i bistrom vodom zelenkaste boje, a leži na 321 metara nadmorske visine.