Snježna idila varaždinskih brega (24.2.2018.)

Prošli smo vrh Gradec (277m) prešli preko rijeke Bednje na Tuhovec, potom Vanjkovec, Tonimir, Vrhovčak – dijelove Varaždinsko – Topličkog gorja te se spustili u Varaždinske Toplice. Snježna idila ne bi bila moguća da domaćini nisu, dan prije, djelomično učinili stazu prohodnijom. Vinogradi pod snijegom, kleti s pozivima da se dođe na kupicu vina, odmorišta za hodočasnike, tišina – zadovljstvo. Ostaje žal što nismo mogli do vodopada, ( iako je naš Leo dao sve od sebe), ali eto razloga da se dođe opet.

Pohvala domaćinima na organizaciji. Doček je bio na OPG-u Krpeta gdje smo imali priliku razgledati obiteljski muzej s prikazom života s početka 20. stoljeća, probati domaće proizvode od kojih posebno isitičemo mast s čvarcima, bisku, roščiće te kupiti domaći jabučni ocat. U hotelu Minerva , nakon ukusno pripremljenog vinskog gulaša, domaćeg bijelog vina i kupanja, organizirana je zabava. Tko nije mogao ove godine ili se uplašio snijega, poziv za sljedeću kada će domaćini slaviti 15. obljetnicu od kada organiziraju sjećanje na ovaj izlet.

Tekst: Vesna Rogulja Mart

Fotografije: Ljubica Matijašević, organizator puta

Poruka s izleta u Varaždinsko gorje: NE ODUSTAJE SE OD IZLETA RADI NAJAVE LOŠEG VREMENA!!!

Slike govore više od riječi.

Snowdonia (Wales) 29.04-01.05.2017.

Prvi maj, produženi vikend i Nacionalni park Snowdonia

Rano ujutro krećemo iz Londona prema Walesu, a na putu do tamo želimo posjetiti Pontcysyllte Aqueduct (najstariji i najduži plovni akvadukt u Velikoj Britaniji, izgrađen početkom 19 stoljeća).

Pod Grossomm, 30.06.2017-02.07.2017.

Aklimatizacijski uspon

U petak 30.06.2017. skupina od 18 planinara, među kojima i jedna članica HPD-a “Sisak”, u organizaciji PK Horizont VG krenula je na aklimatizacijski uspon na Grossglockner. Većini članova grupe ova aklimatizacija je potrebna kao priprema za uspon na Kilimanjaro, a manjoj grupi visokogoraca to je priprema za Mont Blanc.