8. predavanje i praktični dio: Hrastovica – prva pomoć (19.5.2018.)

Edukaciji o prvoj pomoći pristupilo se kroz tri tima koji su pokrili različita područja. Pristupnici su dobili uvid i praktičnu primjenu o imobilizaciji pod vodstvom Domagoja Cestarića i Dražena Starovića, potom o zaustavljanju krvarenja i načinima zamatanja rana pod vodstvom Damira Matagića i Patrika Pilipovića, a treći tim činili su Milan Todorović i Petar Prpić koji su prikazali postupak reanimacije i osnove trauma pregleda.

Svi su predavači vrlo opširno iznijeli svoja znanja i iskustva te pokazali veliko strpljenje s polaznicima. Hvala vam na uloženom trudu.

Tekst: Vesna Rogulja Mart

Fotografije: Sebina Bulić i Ines Vuković

Nova 2014. u PK Oltari, Sj. Velebit 014

Doček Nove 2014. u PK Oltari (29.12.2013. – 2.1.2014.)

Planinarska kuća Oltari je i ove zime bila topli dom 13 planinara HPD Sisak (među kojima je dvoje planinara iz Zaprešića, danas naših novih članova), koji su nastavili tradiciju dočeka Nove godine na Sjevernom Velebitu. Samo pravi zaljubljenici u planinu znaju zamijeniti komfor vlastitog doma, skromnom kućom u ovom idiličnom velebitskom selu.