Upiši se u planinarsku školu!

Rok za prijavu je 8. rujna 2021.
Javi se što prije jer je broj mjesta ograničen 🙂

Obrazac za prijavu u planinarsku školu možeš ispisati na računalu te ga ispunjenog donijeti na sastanak. Preuzmi prijavnicu ovdje.

Opće informacije

Opća planinarska škola se sastoji od teorijskog i praktičnog dijela, odnosno predavanja te izleta i vježbi, prema Pravilniku o općoj planinarskoj školi u Hrvatskom planinarskom savezu. Školu će provesti iskusni planinari HPD Siska i HGSS-a uz gostujuće predavače, istaknute planinare iz Hrvatske.

Planinarska škola polaznicima omogućuje stjecanje općih znanja i vještina iz područja planinarstva kao osnovu za siguran i svrsishodan boravak u planinama te djelovanje unutar planinarske udruge, u skladu sa željama pojedinaca i sredine u kojoj djeluje.

Broj polaznika je ograničen zbog kompleksnosti izvođenja planinarske školi na 35 polaznika. Redovna cijena Opće planinarske škole iznosi 300 kn dok je cijena za školarce i studente 250 kn. Polaznici opće planinarske škole mogu isključivo biti članovi planinarskih udruga s plaćenom članarinom za tekuću godinu, te s navršenih 15 godina. Osobe mlađe od 18 godina školu mogu upisati isključivo uz pismeni pristanak roditelja ili staratelja.

Za učlanjenje u HPD Sisak potrebna vam je 1 fotografija te ispunjena prijavnica za članstvo, a učlaniti se možete i prilikom upisa u školu. Troškovi učlanjenja su 100 kn za odrasle zaposlene osobe, 50 kn za umirovljenike, nezaposlene, studente i učenike, 200 kn za obiteljsku članarinu – roditelje s djecom studentima, školske i predškolske dobi) te 10 kn članska iskaznica.

U cijenu škole su uključeni: materijalni troškovi organizacije škole, literatura, zamka i majica. U cijenu nisu uračunati troškovi izleta, prijevoza (dijeli se na broj učesnika), spavanja u domovima i hrane. Ukoliko pojedinac želi prekinuti školovanje iz određenog razloga nakon početka, HPD Sisak nije dužan vratiti novac za školovanje i članarinu u HPS-u.

Popis obavezne planinarske opreme za polaznike škole:

– Visoke planinarske cipele – gojzerice
– Veći planinarski ruksak (> 40 L)
– Mala prva pomoć
– Čeona svjetiljka

gacka

Gacka (24.3.2019.)

Rijeka Gacka je sa svojim pritokama dugačka 61 km, iako je prije izgradnje hidroelektrane bila dugačka 100 km. Proteže se od svog izvora Tonković vrilo te se polako spušta niz područje Gackog polja primajući brojne pritoke. Odlikuje je čista bistra voda koja unatoč krševitom kraju relativno sporo teče.

Braća po oružju

Životni vijek svakog planinara obilježen je savladavanjm nekakvih granica. Prije svega doneseš odluku da se želiš baviti planinarenjem.  Pa da se želiš baviti planinarenjem malo ozbiljnije od pukog bavljenja. Pa kreneš poznatom metodom: više, brže, jače.