Od Bistre do Markuševca (02.02.2014.)

Puni optimizma kroz snježnu idilu koračamo prema vrhu. Sljeme je u magli, prelazimo snježnu stazu.. UPS!!!!! malo iznenađenje od zaleđenih staza. Dokližemo se do Tomislavca. Zemaljski užici nas preplavljuju: topli napici, hrana. Okrijepljeni krećemo prema Puntijarki. Led se sjaji na stazi. Biramo zasnježene dijelove. Padovi postaju sve interesantniji i zanimljiviji. Cijelu kolonu na klimavim nogama prelazi iskusni planinarski vuk s derezama na nogama.  Kod Puntijarke malo odmaramo „drhtave“noge, a staza nas dalje vodi prema Markuševcu. Čisti užitak od mekanog snijega. Djeca otkidaju ledenu koru komadići leda poput lavine poskakuju niz padine. Grabimo brzim koracima prema dolje. Utrkujemo se s danjim svjetlom. Lavež pasa vraća nas svakodnevnici. Bus nas već čeka,mijenjamo zaleđene kape, jakne…Krećemo kući, a jedan sasvim običan put prek Sljemena zaključavamo u svoja srca.

stribor

Trekking Banovinom (03. i 04. 2013.)

Stribor – povratak prirodi organizira za zainteresirane trreking Banovinom 3. i 4. 8. 2013. uz obilazak povijesnih utvrda, dominantnih brdašaca sa prekrasnim vidicima, pašnjacima i svim ostalim ljepotama koje ovaj kraj nudi.

2019 04 20 Vlasic 01

Vlašić, BiH (20.-23.4.2019.)

“Ajmo curice, ajmo dječaci, studenti i đaci, planinari… u planine jer tamo nema zime”… savršen uvod za trodnevni boravak na Vlašiću i u Visokom, BiH, od 20.-23.4. Sunčano i toplo s malo vjetra.