Od Bistre do Markuševca (02.02.2014.)

Puni optimizma kroz snježnu idilu koračamo prema vrhu. Sljeme je u magli, prelazimo snježnu stazu.. UPS!!!!! malo iznenađenje od zaleđenih staza. Dokližemo se do Tomislavca. Zemaljski užici nas preplavljuju: topli napici, hrana. Okrijepljeni krećemo prema Puntijarki. Led se sjaji na stazi. Biramo zasnježene dijelove. Padovi postaju sve interesantniji i zanimljiviji. Cijelu kolonu na klimavim nogama prelazi iskusni planinarski vuk s derezama na nogama.  Kod Puntijarke malo odmaramo „drhtave“noge, a staza nas dalje vodi prema Markuševcu. Čisti užitak od mekanog snijega. Djeca otkidaju ledenu koru komadići leda poput lavine poskakuju niz padine. Grabimo brzim koracima prema dolje. Utrkujemo se s danjim svjetlom. Lavež pasa vraća nas svakodnevnici. Bus nas već čeka,mijenjamo zaleđene kape, jakne…Krećemo kući, a jedan sasvim običan put prek Sljemena zaključavamo u svoja srca.

Crnopac (13 i 14.06.2015)

14 planinara obišlo je 13 i 14. lipnja čuvenu Stazu Malog princa na Crnopcu, te okolne vrhove Kitu Gaćešinu i Crnopac. Vrijeme idealno, mesa, vina i mineralne koliko hoćeš. ostalo možete zamisliti. Dvodnevni izlet završen je kupanjme u Zrmanji u Obrovcu.

darko edited

Tužna vijest

Sisački planinari ostali su bez svog dugogodišnjeg člana Darka Mitra. Iznenadna smrt otrgnula ga je iz naše sredine u 57. godini života i sve nas iznenadila jer se njegov život prerano ugasio.

SIŠČANI I PETRINJCI U EKO AKCIJI

U subotu 26. travnja 2014. godine, grupa sisačkih planinara pridružila se planinarima HPD ZRIN-a u čišćenju i uređivanju planinarske staze od Tješnjaka prema Klinac gradu, od Tješnjaka do Oblaković verela i čišćenju otpada bačenog uz cestu prema Zelenoj dolini ( 15 planinara).