Lisca (17.04.2017.)

Smjer ferate označen je kao iznimno zahtjevan označeni put, a visinska razlika koju je potrebno savladati na ferati iznosi 123 metra i sastoji se od pet dionica prosječne težine B/C, dok je posljednja etapa težine D/E. Ferata je najvećim dijelom dobro osigurana metalnim nožištima, klinovima pričvršćenim na stijenu i čeličnim sajlama, no na pojedinim dijelovima dobro bi došao koji klin više.

Ferata završava na 948 metara visine na Tončkovom domu sa kojega se pruža prekrasan pogled na Julijske Alpe, Karavanke, Kamniško Savinjske Alpe, Zagreb i okolna brda. Oko Tončkovog doma sve vrvi od ljudi, a osim penjanja i planinarenja moguće je uživati i u drugim aktivnostima, poput paraglajdinga, biciklizma, nogometa, košarke, roštiljanja, izležavanja na travi i sl.

Izlet smo zaokružili posjetom starom gradu Sevnici, koji je smješten na brdu iznad stare gradske jezgre, a na kraju izleta počastili smo se ukusnim kolačima te su neki isprobali čuvenu tortu Melanija.

Izletu su prisustvovali: Jasminka, Irena, Ljiljana, Maja, Ognjen, Danijel, Dino, Željko i Jasmina.

Napisala: Jasmina Fijačko

Put u Arovu krunu (rujan 2018.)

Još dok mi je baka, kad bi me uspavljivala ušuškanu u pernate dušeke, pričala o Noi i njegovoj arci, u sjećanje mi se urezala planina Ararat. Prema Knjizi postanka, njegova arka upravo se tu nasukala, kad se nakon Velikog potopa voda počela povlačiti.

118400632 352453642608907 6832027909527197022 n

Dinara via ferata

Moj treći po redu uspon na najviši vrh Hrvatske, Sinjal na Dinari (1831 mnv), ovaj put nije išao uobičajenim, najlakšim smjerom, preko doma na Brezovcu, pa čak ni onim težim, jer dužim – iz Glavaša – koji je obično i silazno ishodište,