Crikveničko vinodolskim stazama

Odabirem Stazu litica uz pomoć članova PD Strilež iz Crikvenice. Detalnjije upute daje nam mladi vodič Marin. Opciju hodanja  Vidikovac Slipica-Stazom litica-vidikovac Pridva-Antovo –Blaškovići (oko 6h)nadopunjujemo usponom iz centra Bribira do vidikovca Slipica. (za zagrijavanje) Crikveničani nas hrabre, poslije uspona samo grebenska staza, pogledi …

Oblačno nebo nam uskraćuje vidike, ali bijeli vrh Obzove na Krku me podsjeća na neke prošle pohode.Hodamo s pogledom na jezero Tribalj, ushićeni snježnim vrhovima Velebita i Gorskog kotara. Česte promjene izgleda staze, od kamenjara i hladovine planinske škare do planinskih livada, čine je dinamičnom i zanimljivom Kod raskršća za Grižane dio ekipe odlučuje se spustiti i produžiti do Crikvenice. Ostatak zagrijanih nastavlja stazom litica, spajamo se na stazu kamenih stuba i dolazimo do vidikovca Pridva. Razgledamo , Marin nam objašnjava i počinje spust. Iz  Blaškovića bus će nas prevesti do Crikvenice. Malo okrijepe za tijelo.

38 Sisčana provelo je ugodno planinarsko druženje i hodanje s članovima PD Strilež iz Crikvenice, koji su  svojom ljubaznošću, planinarskom kulturom oplemenili naše zajedničko planinarenje.

Crikveničani, hvala Vam, bili ste divni,dođite nam. Provest ćemo vas pitomim obroncima Hrastovačke gore.

Marija Medved