2. predavanje: Planinarska etika i zaštita prirode

Polaznike je upoznala s osnovnim načelima ponašanja planinara u prirodi koji su ujedno povezani i sa zaštitom prirode. Naglasak je stavljen na važnost poznavanja endemskih vrsta naše flore i faune, na opasnosti koje su moguće za vrijeme boravaka u prirodi i kako se u zadanim situacijama ponašati. Predavanje je začinjeno nizom fotografija nastalih na planinama Lijepe naše kojima je prezentirano bogatstvo i raznolikost vrsta s napomenama o njihovoj ljekovitosti ili stupnju otrovnosti.

Polaznici su bili više nego zadovoljni te dodatno motivirani za odlazak na prvi izlet na Papuk.

Tekst: Vesna Rogulja Mart

Fotografije: Slobodan Grabovica

Na vrhovima iznad Grobničkog polja

17.10. ove god. četvoro planinara našeg društva odabralo je za svoj izlet Kamenjak i Veli Pliš. Vrijeme je bilo idealno za boravak u prirodi a krajolik koji smo obilazili obučen u romantične jesenske boje prekrasan.