HPD Sisak

O nama

HPD  Sisak  dio je velike planinarske zajednice koja voli prirodu, štiti okoliš .

Tradicija planinarenja u Sisku vezana je uz 1924. godinu, kada je u Sisku osnovano PD “ Gvozd“.Tijekom godina društvo je prekidalo i obnavljalo rad , a PD „Sisak“ djeluje neprekidno od 1982.godine.

Na planinarskim pohodima osvajali smo vrhove lijepe naše domovine , Slovenije, Europe, Južne Amerike,  Afrike, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Slovačke, Makedonije, Grčke, Albanije... Posjetili smo izvore Kupe, Krke, Slunjčice, Une , Cetine, Gacke, Savice, kanjone Krupe i Zrmanje, Mirne, bili smo na raftingu Mrežnicom, Cetinom, Zrmanjom ,Tarom i Unom.

Obišli smo sve nacionalne parkove Hrvatske od Brijuna do Mljeta kao i parkove prirode. I dalje nastavljamo otkrivati mala i velika  mjesta lijepe naše, zaključavamo ih u skrivene kutke naših srca i čuvamo od zaborava.

Osim organizacije izleta društvo aktivno sudjeluje  u  manifestacijama u Gradu Sisku kao što su  Sajam cvijeća, Dan sporta – akcija Kretanjem do zdravlja te mnogobrojnim ekološkim akcijama.

Početna stranica

HPD SISAK