HPD Sisak

dobro došli!

Dragi članovi Društva, prijatelji i svi planinari, dobrodošli na nove web stranice HPD-a Sisak.
Na novim stranicama ćete moći pronaći sve informacije o radu Društva, novosti, izvještaje s prošlih izleta te najave budućih izleta.
Ukoliko imate prijedloge za sadržaj web stranice, primjedbu ili Vas zanima nešto što nije na webu, slobodno nam se obratite putem emaila  na  hpd.sisak@hps.hr
Isto tako, na mail iznad nam šaljite svoje najave i izvještaje s izleta

IO Društva

NAJAVE

TKO SMO MI

Hrvatsko planinarsko društvo SISAK je dobrovoljna samostalna, interesna i izvanstranačka udruga planinara ustrojena kao slobodan oblik udruživanja građana nastala dobrovoljnim udruživanjem ljubitelja planina i planinarske prirode te prirodnih i povijesnih znamenitosti u planinama.

ZAŠTO PLANINARITI ?

Razmišljate li biste li počeli planinariti? Želite se informirati o aktivnostima društva? Dobro došli na stranice HPD „Sisak“.

POSTANI ČLAN !

Želite li otkrivati najljepše i najskrovitije kutke lijepe naše, pa i šire, opuštati se negdje između neba i zemlje, uživati u neizmjernim radostima što nam pruža planinarenje postanite član našeg planinarskog društva.

O nama

Tradicija planinarenja u Sisku vezana je uz 1924. godinu, kada je u Sisku osnovano PD “ Gvozd“.Tijekom godina društvo je prekidalo i obnavljalo rad , a PD „Sisak“ djeluje neprekidno od 1982.godine.

Na planinarskim pohodima osvajali smo vrhove lijepe naše domovine , Slovenije, Europe, Južne Amerike,  Afrike, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Slovačke, Makedonije, Grčke, Albanije… Posjetili smo izvore Kupe, Krke, Slunjčice, Une , Cetine, Gacke, Savice, kanjone Krupe i Zrmanje, Mirne, bili smo na raftingu Mrežnicom, Cetinom, Zrmanjom ,Tarom i Unom.

Obišli smo sve nacionalne parkove Hrvatske od Brijuna do Mljeta kao i parkove prirode. I dalje nastavljamo otkrivati mala i velika  mjesta lijepe naše, zaključavamo ih u skrivene kutke naših srca i čuvamo od zaborava.

Osim organizacije izleta društvo aktivno sudjeluje  u  manifestacijama u Gradu Sisku kao što su  Sajam cvijeća, Dan sporta – akcija Kretanjem do zdravlja te mnogobrojnim ekološkim akcijama.

Naša preporuka

Kako se učlaniti.

Više

Što radimo?

Što nas privlači planinama: odlazak u prirodu i boravak na čistom gorskom zraku, nepoznata odredišta, sakupljanje ljekovitih trava, gljiva, plodova prirode, pogledi s gorskih vrhunaca, penjanje po stijenama, izležavanje na travnatim proplancima, zalasci sunca, jutarnje maglice i oblaci zalegli na vrhove, plavičasti niz dalekih planina….

Više

O nama

HPD SISAK

HPD Sisak dio je velike planinarske zajednice koja voli prirodu, štiti okoliš .

Tradicija planinarenja u Sisku vezana je uz 1924. godinu, kada je u Sisku osnovano PD “Gvozd”. Tijekom godina društvo je prekidalo i obnavljalo rad , a PD “Sisak” djeluje neprekidno od 1982.godine.

što radimo?

Na planinarskim pohodima osvajali smo vrhove lijepe naše domovine , Slovenije, Europe, Južne Amerike, Afrike, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Slovačke, Makedonije, Grčke, Albanije… Posjetili smo izvore Kupe, Krke, Slunjčice, Une , Cetine, Gacke, Savice, kanjone Krupe i Zrmanje, Mirne, bili smo na raftingu Mrežnicom, Cetinom, Zrmanjom ,Tarom i Unom.

Obišli smo sve nacionalne parkove Hrvatske od Brijuna do Mljeta kao i parkove prirode. I dalje nastavljamo otkrivati mala i velika mjesta lijepe naše, zaključavamo ih u skrivene kutke naših srca i čuvamo od zaborava.

Osim organizacije izleta društvo aktivno sudjeluje u manifestacijama u Gradu Sisku kao što su Sajam cvijeća, Dan sporta – akcija Kretanjem do zdravlja te mnogobrojnim ekološkim akcijama.

SASTANCI DRUŠTVA

Sastanci se održavaju svake srijede u 19:00 h
u prostorijama Društva u ulici Ivana Meštrovića 32.

Informacije:

Glavne aktivnosti kojima se društvo bavi su:

• organiziranje planinarskih izleta diljem domovine i u inozemstvu
  • održavanje planinarske kuće na Oltarima
  • radne akcija čišćenja i markiranja planinarskih putova
  • održavanje web stranice i oglasnih ormarića
  • organizacija planinarske škole, te upućivanje planinara na školovanje za vodiče, i markaciste
  • organiziranje društvenih sastanaka i druženja